26 липня – День парашутиста

skydiving-felix-baumgartnerСаме у цей день у 1930-му році група радянських льотчиків-парашутистів вперше здійснила під Воронежем серію стрибків з літаків. Ця подія започаткувала масовий розвиток парашутизму в СРСР, і тепер щороку 26-го липня любителі і професіонали-парашутисти відзначають своє свято.

В Україні до Дня парашутиста приурочено проведення Відкритого Кубку країни з артистичних видів парашутного спорту (фрістайл, групова акробатика фріфлай). Змагання пройдуть 27-29-го липня у Київській області (летовище «Бородянка»).

Тим часом найбільш відомий у світі парашутист-екстремал Фелікс Баумгартнер, немов спеціально до свята, здійснив черговий неймовірний стрибок з парашутом зі стратосфери. Але тут не варто шукати прихованого привітання нашим спортсменам – через негоду стрибок кілька днів відкладали.

І ось нарешті «Безстрашний Фелікс» у спеціальній капсулі, що була причеплена до кулі з гелієм розміром із 16-поверхівку, піднявся на 29 кілометрів над поверхнею Землі. Спортсмен у спеціальному скафандрі і кисневій масці (її необхідність обумовлена тим, що на такій висоті майже немає повітря) провів три хвилини і 48 секунд у вільному падінні, розвинувши неймовірну швидкість – 862 кілометри на годину.

Для того, щоб стежити за стрибком Баумгартнера, у США був організований центр управління польотом. У NASA збираються застосувати досвід Фелікса для створення системи катапультування астронавтів в нових космічних кораблях.

Колишній військовий парашутист і любитель екстриму Фелікс Баумгартнер має на своєму рахунку понад 2500 стрибків з літаків і вертольотів, а також з хмарочосів і пам’ятників, у тому числі зі 101-поверхової вежі Taipei 101 на Тайвані.

Наступного разу австрійський парашутист збирається стрибнути з висоти більш ніж 37 тисяч метрів і побити світовий рекорд свого попередника Джозефа Кіттінгера, який тримається з 1960 року. Тоді висота склала 31 тисячу метрів, а швидкість вільного падіння – 988 км/год.

{social}


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *