27 вересня – Всесвітній день туризму

altВсесвітній день туризму (World Tourism Day) заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації у 1979.
Метою свята є пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн.
Це свято не лише спортсменів, а кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись зі щоденної буденної суєти на берег річки, у ліс, у поле або в інші місця, якими так багата наша земля.
Свято відзначається у більшості країн світу ось уже понад 30 років. У цей день проходять зльоти туристів, святкові заходи і фестивалі, присвячені туризму та туристичному бізнесу.
Спортивний туризм – це неолімпійський вид спорту з подолання певного відрізку земної поверхні, який називають маршрутом. При цьому під «земною поверхнею» мається на увазі не лише ґрунтова поверхня Землі, але також і кам’яна, і водна тощо. 
Під час проходження маршруту долаються різні специфічні природні перешкоди. Наприклад, гірські вершини і перевали (у гірському туризмі) або річкові пороги (у сплавах річками). 
Спортивний туризм має за мету спортивне удосконалення в подоланні природних перешкод. Це означає удосконалення всього комплексу знань, умінь і навичок, фізичної підготовленості, необхідних для безпечного пересування людини місцевістю. Для реалізації спортивної мети здійснюють подорожі, насичені природними перешкодами, що дає змогу класифікувати їх як спортивні походи.
Спортивним туризмом в Україні займається Федерація спортивного туризму України.
Президент СКУ Ілля Шевляк від імені Спортивного комітету України вітає усіх зі святом! Бажає перемог, масовості, популярності!
{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *