4 бронзи України на етапі Кубку світу з самбо

sambo-memorial-kharlampievaМеморіал Анатолія Харлампієва, одного із засновників самбо як національного виду спорту в СРСР, входить до числа чотирьох етапів Кубку світу. Турнір пройшов у Москві вже 33-ій раз і є одним з найбільш значимих і представницьких змагань у світі.

У цьогорічному турнірі взяли участь представники 28 країн. Змагалися у 22 вагових категоріях: 18 категорій спортивного самбо (по дев’ять у чоловіків і жінок) і чотири – бойового розділу самбо. На килим у Москві вийшло більше 250 атлетів.

«Якщо раніше акцент робився на країни колишнього радянського простору, то зараз ми зацікавлені в залученні як можна більшої кількості країн далекого зарубіжжя, – говорить президент Всеросійської і Європейської федерацій самбо Сергій Єлисеєв – У нас нині були спортсмени, зокрема, з Англії, Італії, Іспанії, США, Франції, Марокко».

З появою реальних олімпійських перспектив географія самбо швидко розширюється. Крім того, правильний курс обрала Міжнародна федерація, котра поступово робить свій вид спорту усе більш фінансово привабливим.

«Сумарний призовий фонд Кубку світу перевищує 100 тисяч доларів, – розповів президент Міжнародної федерації самбо Василь Шестаков. – Переможці чотирьох етапів в кожній ваговій категорії – як серед чоловіків, так і серед жінок – отримають по 3 тисячі доларів. А срібні і бронзові призери – по 1500 і 700 доларів відповідно. Вважаю, що це цілком пристойні суми».

Беззаперечним фаворитом турніру була збірна Росії, яка виступала одразу шістьома складами – тренерський штаб команди розглядав Меморіал Харлампієва як генеральну репетицію перед чемпіонатом Європи, який пройде у тій же Москві 17-21 травня. Жінки взагалі не віддали суперницям жодної золотої медалі, а чоловіки взяли сім золотих з дев’яти можливих у спортивному самбо і чотири з чотирьох у бойовому!

Збірна України у Москві узяла чотири бронзові нагороди. Наші медалісти: Марія Остапюк (до 52 кг), Олеся Савчук (до 56 кг), Іванна Березовська (понад 80 кг), Іван Васильчук (спортивне самбо, до 90 кг).

{social}

{iarelatednews articleid=»1003,929,878,539″} 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *