7 медалей привезли українські пауерліфтери з чемпіонату Європи!

В іспанському місті Ла Манга цими вихідними на Чемпіонаті Європи з жиму лежачи змагались найкращі пауерліфтери материка серед дорослих та юніорів.

Україну на змаганнях представляли 11 спортсменів: Білик Андрій (в/к 83кг), Зальотов Артур (в/к 93кг), Жуковський Микита (в/к 105кг), Шлопко Тетяна (в/к 47кг), Пізняк Наталія (в/к 63кг), Гаращенко Ігор (в/к 59кг), Баленков Андрій (в/к 74кг), Андрущенко Андрій (в/к 83кг), Кримов Андрій (в/к 93кг), Лесковець Віктор (в/к 105кг) та Ковальчук Юрій (в/к 120кг). 

Українська збірна виборола у підсумку 7 медалей: 5 золотих та 2 срібних. Чоловіча збірна команда України посіла друге загальнокомандне місце, поступившись росіянам лише 1 балом. Юніорська збірна теж стала другою у загальнокомандному заліку.

Першими призерами Чемпіонату стали Андрій Білик, Артур Зальотов та Микита Жуковський. Андрій здобув чемпіонський титул взявши 217,5 кг! Артур Зальотов став чемпіоном континенту у своїй ваговій категорії, показавши результат у 280 кг, що на 42,5 кг більше, ніж у найближчого суперника. А Микита Жуковський здобув збірній перше срібло з результатом 280 кг.

Наступного змагального дня збірна виборола ще дві золоті нагороди та срібло! Ігор Гаращенко, подолавши в третій спробі 177,5 кг, чітко дав зрозуміти, хто в цій категорії найсильніший. Андрій Кримов (в/к 93кг) здійснив лише одну результативну спробу на 305кг, але йому цього вистачило для того, аби обійти суперників та посісти найвищий щабель п’єдесталу. І цього ж дня срібною призеркою стала Тетяна Шлопко з результатом у 100 кг. Наша спортсменка поступилась росіянці, яка взяла переможні 105 кг. 

Наталія Пізняк не змогла увійти до чільної трійки призерів та завершила свої змагання з результатом 130кг на 4-ому місці. Андрій Баленков став 5-им з результатом 220кг, а Андрій Андрущенко посів 4-е місце з результатом 260кг.

В останній змагальний день виступали Віктор Лесковець та Юрій Ковальчук. Юрій став 4-им з результатом 315кг. А от Віктор Лесковець приніс ще одне золото українській збірній. Він обійшов шведа Штефана Ямроша, подолавши однакову з ним вагу штанги — 317,5кг але за меншої власної ваги.

Довідкова інформація про спортсменів:

Білик Андрій (в/к 83кг) володар діючого рекрду Європи в класичному жимі лежачи, який він встановив минулого року на чемпіонаті Європи з класичного пауерліфтингу (м. Тарту, Естонія). Тренується під керівництвом власного батька Юрія Білика. На чемпіонаті світу з жиму лежачи цього року (м.Каунас, Литва) фінішував 5-им. 

Зальотов Артур (в/к 93кг) — представник Сумської області (м.Глухів), тренується під керівництвом братів Колтакових. Чемпіон світу 2017 року серед юніорів (м.Каунас, Литва).

Жуковський Микита (в/к 105кг) — киянин, тренує спортсмена ЗТУ, ЗПФКСУ Віктор Налейкін. На чемпіонаті світу 2017 з жиму лежачи (м.Каунас, Литва) став срібним призером. Результат, який Микита показав на чемпіонаті світу 272,5кг помістив його на 2-ге місце у номінації на чемпіонат Європи.

Шлопко Тетяна (в/к 47кг) — представниця Хмельницької області (м.Кам’янець-Подільський), тренується під керівництвом ЗТУ, ЗПФКСУ  Вадима Воронецького. Чемпіонка світу з жиму лежачи серед юніорок 2017.

Пізняк Наталія (в/к 63кг) – представниця Дніпропетровської області, тренується під кервництвом ЗТУ, ЗПФКСУ  Вадима Воронецького.

Гаращенко Ігор (в/к 59кг) — харківчанин, тренується під керівництвом Віктора Джима. Срібний призер чемпіонату Європи та бронзовий призер чемпіонату світу з класичного жиму лежачи 2017 року.

Баленков Андрій (в/к 74кг) представник Житомира, вихованець ЗТУ, ЗПФКСУ Віктора Налейкіна.

Андрущенко Андрій (в/к 83кг) представник Хмельницької області, тренується під керівництвом ЗТУ, ЗПФКСУ Вадима Воронецького. На чемпіонаті світу з жиму лежачи 2016 року був 4-им.

Кримов Андрій (в/к 93кг) киянин, вихованець ЗТУ, ЗПФКСУ Віктора Налейкіна. Бронзовий призер чемпіонату світу з жиму лежачи 2016 року. 

Лесковець Віктор (в/к 105кг) киянин, вихованець ЗТУ, ЗПФКСУ Віктора Налейкіна.

Ковальчук Юрій (в/к 120кг) киянин, вихованець ЗТУ, ЗПФКСУ Віктора Налейкіна.

Щиро вітаємо спортсменів та тренерів: Віктора Налейкіна, Вадима Воронецького, Миколу та Фелікса Колтакових, Юрія Білика з досягнутими результатами та бажаємо сил та наснаги у подальшій роботі!

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *