ІХ Всесвітні ігри офіційно відкрито!

world-games-openingСьогодні вночі за київським часом годинник зворотного відліку до початку дев’ятих Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту зупинився на позначці «0»: у яскравому колумбійському місті Калі пройшла грандіозна церемонія відкриття найбільших змагань чотириріччя.

На головному стадіоні змагань – «Паскуаль Герреро» – на очах у 40 тисяч глядачів організатори офіційно «прийняли пас» від оргкомітету попередніх ігор в Гаосюні. У 110-хвилинну шоу-програму вклалися парад учасників (передбачалося, що прапор України нестиме чемпіонка Європи з карате Аніта Серьогіна, але національні стяги, за задумом постановників, несли місцеві хлопчики і дівчатка), вітальні слова президента Міжнародного олімпійського комітету Жака Рогге та президента Міжнародної асоціації всесвітніх ігор Рона Фройліха і безперервні танці під запальні латиноамериканські ритми.

Президент МОК у короткому зверненні наголосив, що у спорті важливий не тільки результат, але і чесність, справедливість, чистота і відсутність допінгу. Жак Рогге подякував Калі і побажав насолоджуватися Іграми.


world-games-opening-indians«Ми знаємо, що спершу ІХ Всесвітні ігри повинне було проводити німецьке місто Дюссельдорф, але через економічну кризу відмовилося від цього права, – розповів президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк. – Таким чином, Ігри вперше відбуваються у Південній Америці, і ми бачимо, наскільки важливою для місцевих мешканців є ця нагода показати себе світові. Хочу приєднатися до слів Жага Рогге: «Buenas noches! Gracias, Cali!».

Колумбійці дуже пишаються, що саме їхня країна отримала право провести настільки масштабні змагання, як Всесвітні ігри. Левова частина шоу була присвячена культурі країни, її історії та сьогоденню. Апофеозом відкриття стали міріади жовтих метеликів у чаші стадіону – данина творчості видатного колумбійського письменника Габріеля Гарсії Маркеса, якого безмежно поважає кожен мешканець країни. І знову – танці, коли більш як три сотні артистів виконували шалену сальсу.

world-games-opening-team-ukraineСкандування «Калі-Калі» ще довго не вщухало навіть після того, як відгримів потужний святковий салют. Всесвітні ігри розпочалися – і це відчуває кожен «каленьо». Місто розфарбувалося у кольори країн усього світу, воно дихає атмосферою спортивного свята, буквально на кожному кроці тут нагадування – World Games у нашому місті і саме до нього зараз прикута увага усього світу. Символікою Ігор прикрашені будинки, вулиці, площі, парки, вітрини магазинів і громадський транспорт.

Гостям міста постійно допомагають майже чотири тисячі волонтерів. Один з головних «меседжів» – насолоджуйтеся святом, та все ж не забувайте, що ви у Колумбії – одній з найбільш кримінальних країн світу. Оргкомітет ретельно підійшов до питання безпеки: одразу по прильоту до української делегації приставили озброєну охорону.

Віримо, що далі будуть тільки позитивні емоції, і в першу чергу, завдяки успішним виступам наших спортсменів.

Отже, поїхали – 4 з половиною тисячі атлетів за 11 змагальних днів на Всесвітніх іграх розіграють 195 комплектів медалей. Вболіваємо за Україну!

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1562″}

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *