Відбулася урочиста прес-конференція за підсумками успішного виступу збірної України на ІХ Всесвітніх іграх у колумбійському місті Калі. Наших спортсменів, які вибороли 30 медалей (9 золотих, 11 срібних і 10 бронзових) і посіли сьоме загальнокомандне місце, вітали міністр молоді і спорту України Равіль Сафіуллін та президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.
Гостями прес-конференції також були триразова чемпіонка Всесвітніх ігор, абсолютна чемпіонка світу з пауерліфтингу Лариса Соловйова, чемпіон ІХ Всесвітніх ігор, дворазовий чемпіон Європи з джиу-джитсу Іван Настенко, срібні призерки ІХ Всесвітніх ігор, абсолютні чемпіонки світу зі спортивної акробатики Анастасія Мельниченко і Катерина Ситникова, чемпіонка і двічі срібна призерка Всесвітніх ігор з художньої гімнастики Ганна Різатдінова і дворазова бронзова призерка Калі Аліна Максименко.
Равіль Сафіуллін, подякувавши спортсменам за відмінні результати, повідомив: постанову про збільшення державних нагород для чемпіонів і призерів ухвалено. «Золоті медалісти отримають по 30 тисяч доларів, срібні – по 25, бронзові – по 15», – сказав він.
Одразу після вітального слова міністр молоді і спорту оголосив, що за результатами Ігор звання Заслужених майстрів спорту отримали Ганна Різатдінова, Аліна Максименко та Іван Настенко, а тренер Івана Віктор Малютенко – звання Заслуженого тренера України.
«Для мене це стало справжнім сюрпризом, – розповідає Аліна Максименко – ішли з Анею сюди як на звичайну прес-конференцію, а тут отримали посвідчення. Це надзвичайно приємно, престижно, і водночас – відповідально. Ми вдячні нашим тренерам, усім, хто допомагав досягти такого визнання. Будемо тримати марку на усіх майбутніх змаганнях».
Ілля Шевляк, який був очевидцем усіх, без винятку, змагань за участі наших спортсменів, зізнався: атлети дарували такі емоції, що не зірвати голос було просто нереально. «Я не хотів би забирати багато часу, краще своїми емоціями поділяться спортсмени, – сказав президент СКУ. – Лише хочу наголосити, що виступ команди виправдав сподівання уболівальників. Як ми говорили на прес-конференції перед відльотом до Колумбії, наша збірна – надзвичайно потужна. У її складі було 40 чемпіонів і призерів чемпіонатів світу, стільки ж – переможців і медалістів чемпіонатів Європи. І своїми результатами на Всесвітніх іграх, де змагалися винятково найкращі атлети з усіх куточків планети, українці підтвердили свій високий клас.
Ми вкотре відмінно виступили у художній гімнастиці, спортивній акробатиці, підводному плаванні в ластах, стрибках на батуті і акробатичній доріжці. Окремих слів заслуговують змагання з пауерліфтингу, де наша жіноча команда посіла перше місце. При цьому українські пауерліфтери встановили шість світових рекордів, а в деяких категоріях взагалі не залишили шансів конкурентам: так, у середній вазі перші два місця посіли саме українки. Слідом за рекордсменкою Ларисою Соловойовою на п’єдестал піднялася Тетяна Ахмаметєва. Причому бронзову призерку з Тайпею Тетяна у сумі трьох вправ випередила аж на 50 кілограмів!
Так само у турнірі суматорі середньої ваги у фіналі за золоту медаль боролися дві українські Марини – Прищепа і Максименко. Дівчата надзвичайно добре знають одна одну, постійно разом тренуються, багато спарингують. Прищепа, чемпіонка Всесвітніх ігор з Єдиноборств (Пекін, 2010) та віце-чемпіонка попередніх Всесвітніх ігор (Гаосюнь, 2009), знову виявилася сильнішою. Загалом уся команда відборолася блискуче, і навіть дещо несподівано взяла медалі в абсолютній категорії, де немає жодних вагових обмежень. Українці створили справжні сенсації у джиу-джисту, боулінгу, спортивному орієнтуванні, де досягли найвищих результатів за усю історію вітчизняного спорту».
«Емоції насправді били через край, – говорить Іван Настенко. – Це незабутні враження, незабутні моменти, коли стоїш на найвищій сходинці п’єдесталу, звучить гімн України, піднімається синьо-жовтий прапор. Щодо безпосередньо змагань, звісно, було непросто. У першому поєдинку я поступився у три бали іранцю (не хотів би зосереджувати увагу на не зовсім справедливому суддівстві), але вже у фіналі взяв реванш. Можна сказати, я його тактично переграв. Починаючи хоча б з того, що вийшов на татамі і став у непритаманну мені лівосторонню стійку – побив іранця його ж зброєю…»
Лариса Соловйова у Колумбії здобула уже третю у кар’єрі перемогу на Всесвітніх іграх, встановивши при цьому і 3 світові рекорди – у присіданні (235 кг), у жимі лежачи (166 кг) і сумі триборства (636 кг).
«Перемоги легкими ніколи не бувають, – каже Лариса. – Тим більше, коли їдеш на змагання не просто виступити, а перемогти. А я саме на таку мету заряджалася. Щодо рекордів, то на тренуваннях я постійно стараюся брати вагу більшу за світовий рекорд – тож усе, думаю, закономірно».
{social}
{iarelatednews articleid=»1609,1605,1604,1603,1601,1599″}