
Усього чемпіонат України зібрав 42 людини з 9 регіонів. Крім британця Алана Трігга, якого вже цілком можна вважати «своїм», український склад учасників розбавили гості з Латвії Маріс Кальва і Сергій Кольцов.
До топ-8 турніру не зумів потрапити абсолютний чемпіон України зі снукеру 2010 року Сергій Ісаєнко, для якого вже не вперше непрохідною перепоною став львів’янин Максим Столярчук, котрий активно прогресує. Киянин програв з рахунком 1:3, зумівши відзначитися значним брейком в 67 очок.
Продовжили боротьбу у чвертьфіналі пулісти на чолі з Артемом Кошовим. В 1/8 Артем довів Руслану Островському, що і в снукері він сильніший, правда, боротьба видалася дуже напруженою, і матч завершилася з рахунком 3:2. Жереб в 1/4 фіналу знову визначив у суперники Кошовому Алана Трігга, який на попередніх стадіях вже встиг викласти Артему невеликий урок. У матчі Трігг-Кошовий боротьби зовсім не вийшло (2:0 у матчі, 141:0, 63:1), зате глядачі побачили перший сенчурі-брейк турніру, та ще який – 137 очок! Алан Трігг встановив новий рекорд для українських турнірів.
Та Артему знову не вдалося скласти конкуренцію Тріггу. Мабуть, найбільш серйозним опонентом для Алана став чемпіон світу з піраміди Ярослав Винокур. Але й він не зумів взяти жодного фрейму в матчі з містером Тріггом: 40:75, 45:67, 20:83.
Суперником англійця по фіналу був Сергій Петраш, який у півфіналі здолав кривдника Сергія Ісаєнка Максима Столярчука – 3:2 (рахунок за фреймами: 48:64, 55:41, 56:34, 18:60, 36:81).
Фінал пройшов у звичному для матчів за участю Трігга стилі. Петраш намагався захищатися, оскільки серії в нього вперто не клеїлися, але щойно Алан виходив на позицію для удару, доля фрейму вирішувалася упродовж кількох хвилин. Фінальний матч завершився менше, ніж за годину: 23:83, 29:70, 13:65, 14:62.
Після закінчення зустрічі Трігг зазначив зростаючий рівень майстерності українських снукеристів і зізнався по секрету, що отримав електронною поштою підтвердження контракту з Шеффілдською академією снукеру. Це означає, що основне місце роботи Алана тепер буде в Англії, в Україну ж містер Трігг буде навідуватися регулярно, але ненадовго – у приватних справах і для роботи в дитячій школі снукеру, що відкрито при київському Інституті фізкультури. Алан розповів, що як мінімум до вересня наступного року він не зможе брати участь в українських турнірах зі снукеру.
{social}
{iarelatednews articleid=»843″}