«Александров-ралі»: гонка для найсильніших

altП’ятий етап чемпіонату України, «Александров-ралі», яке пройде 12-го серпня в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, обіцяє стати одним з найскладніших ралійних змагань нинішнього сезону.
Гонка носить ім’я легендарного українського інженера і гонщика Андрія Александрова, який трагічно загинув 2-го вересня 2007-го року. Андрій Александров, який вніс неоціненний вклад у розвиток вітчизняного ралі, останній раз виходив на старт української гонки саме на цій трасі, і саме її завжди називав однією зі своїх улюблених. Минулого року «Александров-ралі» проходило в Києві, а цього разу перемістилося до карпатських перевалів.
Як відомо, спортсменам буде запропоновано подолати дистанцію зі 180 бойових кілометрів – причому більша частина траси проходить кам’янистими гірськими дорогами Карпат. Таке випробування зможуть витримати тільки найшвидші,найбільш досвідчені і розважливі спортсмени – адже головним завданням тут є зберегти техніку, розрахувавши її ресурс таким чином, щоб дістатися до фінішу.
Втім, і нагорода за витримку буде вельми істотною, як мінімум, чисто зі спортивної точки зору. Нагадаємо, що фініш у даній гонці має величезну цінність, бо, згідно із загальним регламентом ралі України, в ралі, що мають міжнародний статус і бойову дистанцію більше 170 км, очки нараховуються з коефіцієнтом 1,5. Це правило вже застосовувалося в нинішньому сезоні щодо Prime Yalta Rally; тепер воно ж буде застосовано і на «Александров-ралі».
Таким чином, для деяких спортсменів перемога в цій гонці у поєднанні з невдачами конкурентів може означати дострокове завоювання чемпіонського титулу. З іншого боку, це стократно збільшує ціну помилки – сходження з дистанції на цьому ралі рівносильне втраті усіх шансів на підсумкову перемогу в чемпіонаті. 
Особливо інтригуючою виглядає ситуація в абсолютному заліку чемпіонату України, де за два етапи до фінішу на перемогу чисто математично претендують семеро пілотів: Валерій Горбань, Сергій Перець, Віталій Пушкар, Юрій Кочмар, Юрій Шаповалов, Володимир Печеник та Олександр Салюк-молодший. Усі ці пілоти вийдуть на старт «Александров-ралі» і будуть боротися за перемогу. Успіх будь-якого з них за певних розкладів може повністю перетасувати верхівку турнірної таблиці і відкласти питання про чемпіонство на фінальний етап.
Втім, як говорить відоме ралійне правило, щоб фінішувати першим, треба спочатку фінішувати. Будемо сподіватися, що найсильнішим пілотам України, які зберуться на «Александров-ралі», вдасться підкорити цю складну гонку, а її результат вирішать не технічні неприємності і аварії, а гарний і розумний пілотаж.
{social}
{iarelatednews articleid=»717,684,591,533″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *