Ананд захистив титул чемпіона світу з шахів

chess-Vishwanatan-Anand-world-championІндійський гросмейстер Вішванатан Ананд захистив свій титул у матчі проти ізраїльтянина Бориса Гельфанда, що завершився у Москві. «Основний час» матчу завершився внічию – 6:6. У 10-ти з 12-ти партій суперники розійшлися миром. Лише у сьомому і восьмому турах опоненти обмінялися перемогами білими фігурами: претендент повів перед, але чемпіон уже в наступній грі рахунок зрівняв.

Обережну нічийну тактику учасників чемпіонського матчу критикували і журналісти, і фахівці. Доволі жорстко висловився 13-й чемпіон світу Гаррі Каспаров: «Змістовно цей матч поступається усім матчам, зіграним після того, як я пішов з професійних шахів. Очевидна обережність обох учасників. Зрозуміло, що Гельфанд, граючи з Анандом, намагається бути максимально зібраним і обережним. Ананд, очевидно, втратив той інтерес до гри, який його завжди відрізняв. Ананд боїться програти, а Гельфанд не вірить в те, що коли програє, то зможе відігратися».

На подібні закиди відповів Борис Гельфанд: «Ми тут граємо за шахову корону, а не публіку розважаємо!».

Відтак для виявлення сильнішого суперникам довелося грати тай-брейк – 4 партії у швидкі шахи. Тут Ананду допомогли міцніші нерви: чемпіон зіграв усе так же чітко, як і в попередніх зустрічах; натомість Гельфанд помітно нервував, припускався помилок, якими й скористався суперник – 2,5 на 1,5 очка на тай-брейку. Віші приймає вітання з успішним захистом титулу.

«Люди говорили, що ми зумисне тягнемо до тай-брейку. Це не так. Просто, усі матчі проходили у напруженій боротьбі, і я, і Борис, не робили нерозважливих кроків, грали чітко, адже за такої напруги кожна мікро помилка могла дуже дорого коштувати. Думаю, у нас було багато цікавих партій, варіантів, нестандартних ходів – сказав на прес-конференції після перемоги Ананд.

Він також відзначив, що багатьом зобовязаний своїй дружині Аруні, яка була з ним у Москві. «Після того, як я одружився, мої шахові результати пішли вгору», – сказав індійський гросмейстер.

42-річний Вішванатан Ананд – 15-й чемпіон світу, з 2007-го року. З того часу він тричі захищав свій титул: у 2008-му у матчі проти Володимира Крамника, у 2010-му — проти Веселина Топалова і ось тепер – проти Бориса Гельфанда.

{social}

{iarelatednews articleid=»576″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *