Анастасія Настенко: «До кінця не усвідомлюю свого щастя»

wcg-2013-jiu-jitsu-Anastasia-Nastenko-4У перший день змагань з джиу-джитсу на ІІ Всесвітніх іграх з єдиноборств Україну представляла 22-річна Анастасія Настенко. Для Насті це були перші настільки серйозні змагання у дорослій віковій групі, але жижки перед маститими суперницями у ваговій категорії  до 55 кг у неї аж ніяк не трусилися.

Вже у першому поєдинку на неї чекала надзвичайно майстерна італійка, чемпіонка світу Джессіка Скріччоло. В принципі, бій був рівним, Настя набирала свої очки, але в захисті пропустила трохи більше, ніж було потрібно, і все ж поступилася.

Другий бій проти шведки Сари Свенссон знову проходив в обопільно гострій боротьбі, але українка краще і влучніше пробивала ногами, вчасно контратакувала і заслужено перемогла – 11:8.

Перед поєдинком за бронзову медаль проти Венді Ордонес із Гватемали на обличчі в Настенко не читалося жодного хвилювання, ніби за плечима вже не один відповідальний старт. Поведінка на килимі – відповідна. Чітке дотримання стратегії дозволило довести сутичку до успішного завершення на нашу користь без шансів для суперниці – 14:3.

«Неймовірно радію медалі, – спокійно, без надлишкових емоцій, тільки трохи переводячи подих, говорить Настя Настенко. – Якщо врахувати, що я тут одна з наймолодших учасниць, радію ще більше. Хоча, напевне, до кінця ще не усвідомлюю своїх емоцій, свого щастя. Я лише нещодавно перейшла з юніорів у дорослу категорію, тож це для мене перші Всесвітні ігри. Думаю, майбутнє у джиу-джитсу у мене є.

Сьогодні суперниця у бронзовому поєдинку також показала себе молодцем, хоч і видно – так само, як і я, не дуже досвідчена. Але міцна, збита».

wcg-2013-jiu-jitsu-Anastasia-Nastenko-3Брат Насті, чемпіон Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту Іван Настенко вийде на килим у пятницю. Тому мусив пропустити виступ сестри.

«Ваня не підказував. Він зараз у готелі, готується морально і фізично до своїх змагань. Щоб не втрачати сили, сьогодні він сюди не приїхав. Цю бронзу я присвячую своїй родині, своєму тату і тренеру Володимиру Миколайовичу Настенку. Йому великий привіт», – підсумувала медалістка.

Віктор Малютенко, президент Асоціації джиу-джитсу України, звичайно, задоволений виступом підопічної. Хоча стверджує, що могла б Настя поборотися навіть за золото: «Зовсім трішки не вистачило у першому бою, італійка була трішечки-трішечки швидшою. Напевне, дався взнаки досвід: ця італійка була і чемпіонкою Європи, і чемпіонкою світу. Настя ж лише починає свою дорослу карєру, де успіхи на молодіжному рівні вже не рахуються. Десь, можливо, не вистачило впевненості. А вже у сутичці за бронзу ми тактично переграли суперницю з Гватемали».

{social}

{iarelatednews articleid=»1770,1766,1763,1759,1758″}  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *