Анна Музичук – королева бліцу і рапіду 2016

chess_muzychuk_wc-2016_blitz_rapid

Після розіграшу Чемпіонату світу зі швидкісних шахів (рапід) 2016 року серед чоловіків та жінок в столиці Катару пройшли ігри світової першості з бліцу. В цьому турнірі, як і в попередньому, Україну очікував привід для радості, авторкою якого знову стала Анна Музичук.

Новоспечена чемпіонка світу серед жінок у рапіді провела непростий турнір у бліці, але вийшла з нього переможницею.  Після перших п’яти турів, здавалося, що наші надії на підсумкову звитягу досить примарні – 2,5 очка з 5 можливих. Однак з наступного туру Анна почала стрімко набирати темп: чотири перемоги поспіль, включно проти лідерки старту Дронаваллі Харіки з Індії. Це дозволило Музичук за підсумками першого змагального дня брати участь у розподілі 3-5 місць, відстаючи лише на одне очко від поточного лідера Олександри Костенюк з Росії.

Боротьба на другий день видалася ще запеклішою, не збавляючи накалу аж до кінця останньої партії чемпіонату. У перших трьох турах другого дня ЧС-2016 з рапіду українка мала лише нічийні результати. На щастя, інші лідери за цей період не змогли відірватися від нашої шахістки більш, ніж на пів-очка. З 13-го туру, здолавши Хампі Конеру з Індії, Анна Музичук розпочала тріумфальне сходження на наступний шаховий Олімп. Чотири поспіль перемоги забезпечили їй звання чемпіонки світу серед жінок з бліцу 2016 року.

Срібними та бронзовими призерками ЧС з бліцу стали дві росіянки – Валентина Гуніна та Катерина Лагно, які набрали по 12,5 очок, що на пів-очка менше, ніж в чемпіонки з України.

Інна Гапоненко з Наталею Жуковою увійшли до топ-15, посівши 12 і 14 місця відповідно. Анна Ушеніна стала 23-ю.

У чоловіків чемпіонське звання здобув росіянин Сергій Карякін. Він випередив чемпіона світу з шахів серед чоловіків Магнуса Карлсена з Норвегії за додатковим показником. У кожного з шахістів було по 16,5 очок. Третім став ще один росіянин Данііл Дубов.

Найкращими серед українських шахістів виявилися Антон Коробов та Василь Іванчук, які з 13 очками потрапили до чільної десятки, зайнявши відповідно 8-е та 9-е місця.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *