Антон Коробов – новий чемпіон України з шахів

Korobov2_new_2В Києві завершився 81-й чемпіонат України з шахів серед чоловіків. В змаганнях взяли участь 12 українських гросмейстерів, тому числі і переможець минулорічного чемпіонату – Руслан Пономарьов.

Проте на цих змаганнях Руслан з результатом 6 очок (з 11 можливих), «фінішував» четвертим, несподівано зазнавши дві поразки білими.

Переможцем змагань став харків’янин Антон Коробов, якому вдалося набрати 8 очок. Він впевнено пройшов увесь «турнірний маршрут» не програвши жодної партії і випередив на 1 очко найближчих своїх переслідувачів. Нагадаємо, що для Антона це вже друге чемпіонство – перший свій титул він завоював рівно 10 років тому – у 2002-му році.  

Друге та третє місця української шахової першості поділили луганчанин Олександр Арещенко та львів’янин Андрій Волокитін – в обох спортсменів в активі по 7 очок. Однак призові місця все ж таки необхідно було розподілити, — для цього головний арбітр турніру Олег Товчига підрахував додаткові коефіцієнти і результатом цього підрахунку стало «срібло» Арещенка та «бронза» Волокитіна.

Відзначимо, що відразу два учасники турніру солідно підвищили свої рейтинги – Коробов і Арещенко подолали високу позначку 2700 пунктів.

Це був найсильніший чемпіонат в історії незалежної України. Зокрема, за дошкою билися 16-й чемпіон світу ФІДЕ, фіналіст Кубка світу Руслан Пономарьов, дворазові олімпійські чемпіони в складі збірної України Павло Ельянов і Олександр Моісеєнко, олімпійські чемпіони Захар Єфіменко та Андрій Волокитін, дворазовий чемпіон України Євген Мірошниченко та інші відомі шахісти.

Середній рейтинг учасників – 2666 пунктів – рекордний для чемпіонатів України і такий, що відповідає рангу міжнародного супертурніру.

{social}

{iarelatednews articleid=»1226,1218,1215,1212″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *