Упродовж чотирьох днів у приазовському місті Маріуполь найкращі пауерліфтери Європи боролися за звання чемпіона континенту.
Українську команду на домашніх змаганнях представляв другий склад збірної, оскільки перший готується до ліцензійного чемпіонату світу з пауерліфтингу, що відбудеться восени. Проте і таким складом (неповним серед жінок) наша збірна посіла друге місце у командному заліку, як серед чоловіків, так і серед жінок, пропустивши вперед лише збірні команди Росії.
Першими розпочали свій виступ спортсменки найлегшої вагової категорії, до 47 кг. Україну представляла дебютантка змагань серед дорослих Тамара Стєнкова, чемпіонка світу серед юніорів. Тамарі довелося до останнього підходу тяги станової боротися за бронзу чемпіонату, і вона її таки здобула, додавши до своєї найкращої суми триборства 12,5 кг – її результат 402,5 кг.
Марія Чепіль у ваговій категорії до 57 кг впевнено посіла друге місце із сумою триборства 450 кг. А от дебютантка міжнародних змагань Уляна Лютник, змагаючись у ваговій категорії до 63 кг за бронзу турніру, виконуючи жим лежачи, зазнала травми, тому не змогла виконати тягу станову, яка б дозволила їй піднятися на п’єдестал. Тому з результатом 475 кг у сумі триборства Уляна посіла четверте місце.
Яскравим виступом у ваговій категорії до 72 кг порадувала вболівальників чемпіонка світу серед юніорок Антоніна Князева. У присіданні Антоніна підкорила вагу 235 кг, у жимі лежачи – 145 кг; це нові рекорди Європи серед юніорів. Сума триборства 570 кг дозволила Антоніні до «малого золота» у присіданні та жимі лежачи додати і велику золоту медаль даної вагової категорії.
Серед чоловіків у вазі до 59 кг юніор Сергій Антонюк посів друге місце із сумою триборства 640 кг. А результат у присіданні (270 кг) став найкращими у категорії і приніс нашій збірній малу золоту медаль.
Дебютант міжнародних змагань Антон Караченцев у напруженій боротьбі здобув третє місце із сумою триборства 697,5 кг (в/к до 66 кг). Анатолій Горячок у ваговій категорії до 74 кг не впорався із вагою у третьому підході тяги станової, тому за сумою триборства він також третій (815 кг). Володимир Беттяр ще на розминці перед виступом травмувався, що завадило йому виступити на повну силу. Сума 845 кг принесла йому лише п’яте місце вагової категорії до 93 кг. Проте травма не завадила Володимиру виграти малу золоту медаль у жимі лежачи з результатом 265 кг.
У ваговій категорії до 105 кг від нашої збірної виступали два спортсмена – дебютант міжнародних змагань Олексій Бичков та чемпіон світу серед юніорів Дмитро Семененко. Боротьба за призові місця тут була доволі запеклою, і наші спортсмени не вибували з неї до останнього підходу тяги станової. Але Фортуна цього разу була на боці інших. Дмитро взяв перше місце у присіданнях (410 кг), а за сумою триборства став третім (982,5 кг). Олексій завершив чемпіонат на четвертій позиції із сумою 967,5 кг.
Проте успіх повернувся-таки до нашої збірної. Чемпіон світу Олексій Рокочий у свій день народження підтвердив реноме найсильнішого. У безкомпромісній боротьбі із суперниками Олексій здобув три золоті медалі: у присіданні (405 кг), тязі становій (362,5 кг) та сумі триборства (1042,5 кг).
У змаганнях найважчих учасників (понад 120 кг) чемпіон світу Володимир Свистунов теж боровся за золото, але суперники на цей момент проявили себе трохи краще. Володимир зібрав суму триборства 1072,5 кг, яка дозволила йому посісти друге місце.
Загалом українська командна виборола два золота, три срібла, чотири бронзи та друге місце командного заліку домашнього чемпіонату Європи.
{social}
{iarelatednews articleid=»1089,1002″}