«Баха 1000»: тисяча кілометрів дистанції 2-го етапу Кубку України з ралі-рейдів позаду

alt«Баха 1000» – це не просто гарна назва. «Баха 1000» – це складний ралі-рейд протяжністю 1000 км. Маршрут гонки прокладений Сумською і частково Чернігівською областями. Головна теза марафону – «Хто зміг дістатися до фінішу – переможець!»
Учасників змагання чекав маршрут, складніше якого в Україні ще не було. Ґрунтові і піщані дороги, броди, швидкісні прямі, ліси і рівнини – і все це практично в режимі нон-стоп, поки не доїдеш до заповітного фінішу.
Ралі «Баха 1000» передбачає проходження учасниками 1000 км. Екіпажі мали можливість одного разу на колі заїхати на сервіс. У гонці залік ішов на час, тому кожен екіпаж вирішував самостійно, витрачати час на відпочинок чи на ремонт.
За словами учасників марафону, такої масштабної та добре продуманої гонки в Україні насправді ще не було. З точки зору організації маршруту, бівуака (містечко ралістів), ставлення місцевої влади та спонсорської підтримки «Баха 1000» може претендувати на звання найкращої гонки року.
Організатори перегонів, підводячи підсумки змагань, відзначили, що в нинішній час проводити гонки такого масштабу складно, але необхідно. Той масовий інтерес, як з боку місцевих жителів, так і всього автоспорту України, заслуговує на видовище такого рівня. 
Підготовка до гонки розпочалася за півроку до її проведення, і за цей період та колосальна робота, яка була проведена, дала свій результат. Наступного року також не виключено проведення «Бахи 1000». Буде непогано, якщо для залучення до спорт більшої кількості регіонів, марафон пройде в інших областях. 
У гонці взяла участь команда, яка фінішувала цього року в наймасштабнішому ралі планети «Дакар» – «Sixt Ukraine». Лідер команди Вадим Нестерчук з приводу гонки сказав: «Це дійсно був найскладніший ралі-рейд в Україні. Мені він дуже сподобався. У маршруті були присутні елементи трофі-рейду, тому деякі ділянки давалися ралістам дуже важко. Якщо говорити про себе, то для мене – чим складніше, тим цікавіше. Для нас ця гонка проходила в тестовому режимі. Ми тестували автомобіль і його підготовку, а також нашу команду «Sixt Ukraine». Це було необхідно, адже попереду у нас дві серйозні гонки – Ралі Фараонів (жовтень) і, звичайно ж, Дакар-2012 (січень). 
Перед проведенням ралі-рейду ми просили іноземних організаторів наймасштабніших гонок планети звернути на нас увагу, щоб вони подивилися, чи зможемо ми організувати гонку міжнародного масштабу. Для нас це важливо і ми докладемо максимум наших зусиль, щоб провести в Україні міжнародні змагання, такі як етапи «Шовкового Шляху 2012» або Кубку Європи», – заявив Нестерчук.
Ралі-рейд «Баха 1000» практично можна назвати міжнародними змаганнями. Адже, крім українських спортсменів, у марафоні взяли участь імениті міжнародні гонщики. На трасі поруч з українцями змагалися ралісти з Росії, Білорусії, Франції, ОАЕ, Великобританії, США. Гонщик Фредерік Шавін’ї (Франція) високо оцінив проведення ралі-рейду і пообіцяв частіше виступати в Україні. Хоч Шавін’ї і не посів призового місця, він здобув-таки нагороду – приз глядацьких симпатій.
Усього в гонці взяли участь 47 екіпажів, до фінішу дісталися 33. Перше місце у категорії «Спорт» посів екіпаж Микола Кузнєцов-Дмитро Циро. З відставанням у 6 хвилин і 41 секунду на другому місці розмістився екіпаж Богдан Новицький-Віталій Євтехов (володарі Кубку України з ралі-рейдів-2010). Замкнули трійку лідерів Юрій Кондратьєв і Андрій Солопов, відставання яких від першого місця становить 4 години 49 хвилин 32 секунди. 
У категорії «Рейд» трійка переможців виглядає таким чином. Перше місце – екіпаж Володимир Пилипенко-Юрій Чмир. Друге і третє місце – екіпажі Олег Єрофеєв-Ігор Кунаков і Альберт Куршутов-Олег Ушатік відповідно. 
У заліку квадроциклів категорії «Спорт» перемогу здобув Микола Йорш. У заліках баггі і мото категорії «Рейд» перемогли Іван Позняк-Владислав Позняк та Сергій Бордін відповідно.
{social}
{iarelatednews articleid=»724,717,684,668″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *