«Блискавична» вікторія на ЧЄ української шашкістки

 draughts_eurochamp-2016_korotkaya З 11 по 20 листопада 2016 року в Тбілісі (Грузія) триває чемпіонат Європи з шашок-64 серед чоловіків та жінок. Збірна України представлена досить сильним складом, і вже має у своєму активі першу перемогу. Золоту нагороду до нашої скарбнички поклала міжнародний гросмейстер Олена Коротка (на фото праворуч), діюча чемпіонка України.

Успіх на 33-річну спортсменку очікував у блискавичній грі. На півфінальній стадії за плечима українки п’ять звитяг, дві нічиї та одна поразка. З результатом 12 балів із 16 можливих вона проходить до фінальної четвірки. У стикових поєдинках за шашковою дошкою Олена не подарувала жодних шансів своїм опоненткам, залишивши позаду Віру Хващинську з Білорусії, срібного призера, та Софію Морозову з Росії, володарку бронзи.

Це вже третя медаль Олени Короткої на жіночих чемпіонатах Європи. У 2009 році їй вдалося двічі бути другою, але на цей раз вона не втратила нагоди посісти першу сходинку. Зазначимо, що під час виступів на молодіжних чемпіонатах світу та Європи в період з 1996 по 2006 роки Олена Коротка завоювала 16 нагород, з них 9 золотих, 2 срібних і 5 бронзових.

Додамо, новоспечена чемпіонка Європи – вихованка заслуженого тренера України Ігоря Губарєва.

Наразі в Грузії на ЧЄ-2016 розпочався турнір з класичної програми. Загалом участь у континентальних змаганнях беруть 58 спортсменів 38 чоловіків і 20 жінок, які представляють 18 країн. Чемпіонат Старого Світу є відбірковим до  першості світу 2017 року.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *