Бронза Артема Качановського на чемпіонаті світу з го

go-wc2013-Artem-KachanovskiyНайкращий результат серед європейських гравців го за останні 22 роки показав на чемпіонаті світу майстер спорту України міжнародного класу, студент п’ятого курсу НТУУ «КПІ», випускник Школи інтелектуальних ігор Рівненського міського Палацу дітей та молоді Артем Качановський.

34-й аматорський чемпіонат світу з го, найдавнішої гри у світі, проходив у японському місті Сендай (префектура Міягі) з 31 серпня до 4 вересня. В чемпіонаті брали участь представники 56 країн з усіх континентів.

Оскільки го має азійське походження і практикується там уже кілька тисячоліть, традиційно найкращі результати демонструють саме азіати. Тому і на цьому чемпіонаті очікували, що призерами будуть лише азійські спортсмени. Власне, перше та друге місця здобули дійсно найсильніші аматори з Кореї та Китаю, які мають досвід перемог навіть над топ-професіоналами, а ось бронзовим призером несподівано для усіх став представник України Артем Качановський.

До цього лише один раз за усю історію європейцю вдавалося вибороти бронзову нагороду на чемпіонаті світу. Це був гравець з Нідерландів Рональд Шлемпер, який поставив цей рекорд у 1991 році. Повторити цей результат лише через 22 роки зумів наш Артем Качановський.

Рівень гри за межами Азії поступово покращується. Зокрема, про прогрес у Європі свідчить те, що в десятку найкращих гравців чемпіонату потрапили аж четверо європейців (українець, росіянин, словак та серб), потіснивши на нижчі позиції японця, тайванця, канадця китайського походження та представника Гонконгу.

Несподіваний тріумф Артема ламає стереотипи про те, що європейці не спроможні випередити азіатів у грі го. Так, попереду ще корейці і китайці, але наші хлопці уже приміряються і до них та мріють про перемоги над ними у майбутньому. Артем Качановський (Україна), Ілля Шикшин (Росія), Павол Ліси (Словакія) та Нікола Мітіч (Сербія) своїми вдалими виступами змушують поважати європейське Го.

{social}

{iarelatednews articleid=»1471,1425″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *