Бронза та фінал – такі довгоочікувані результати для українського скелелазіння.

В його руках майорить український двоколор, а на грудях гордо виведено «UKRAINE». Федір Самойлов став бронзовим призером першого етапу Кубку Світу зі скелелазіння у дисципліні «складність».

Як зазначають спеціалісти, ці змагання стали знаковими для України, так як наші співвітчизники вже давно не входили до трійки призерів світових Кубків саме цієї дисципліни.

У 1 етапі Кубку (м. Вілар) спортсмени української збірної посіли наступні місця: Федір Самойлов (складність) – 3, Євгенія Казбекова (складність) – 11, Михайло Ткачук (складність) – 71, Алла Маренич (швидкість) – 12 та Тетяна Колкоткіна (швидкість) – 27. У 2 етапі Кубку дисципліна «швидкість» не була представленою, тож у Шамоні-Мон-Блан у «складності» змагались тільки троє українців, які посіли наступні сходинки турнірної таблиці: Євгенія Казбекова – 8, Федір Самойлов через прикру помилку спустився до 26 місця, а Михайло Ткачук посів 74 місце.

За підсумком 2-х етапів Кубку Світу зі «складності» Самойлов Федір займав 8-у позицію в кубковому рейтінгу, а Казбекова Євгенія — 9-у. До кінця змагань Казбекова піднялась ще на одну сходинку та завершила Кубок Світу-2017 восьмою. Важливо зазначити, що востаннє українки доходили до фіналу кубків світу аж 12 років тому, у 2005 році.

Головний тренер української збірної зі скелелазіння Артур Печій зазначає, що ці показники є дуже важливими для України. За його словами, наших співвітчизників, які піднімались за призами у дисципліні «складність», можна порахувати на пальцях. Найуспішнішими українцям у цьому напрямку були легендарні майстри спорту міжнародного класу Євген Кривошейцев (м. Одеса), Серик Казбеков (м. Дніпро) та Максим Петренко (м. Луганськ). Цікаво, що жодна представниця жіночої статі ні разу не піднімала прапор над п’єдесталом пошани у «складності».

Отже, вітаємо наших спортсменів з таким грандіозним проривом!

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *