Чемпіон Всесвітніх ігор Віктор Кифоренко: «Стрибнув по-золотому і пишаюся цим!»

world-games-tumbling-Viktor-Kyforenko-medalУкраїнський парубок Віктор Кифоренко сьогодні став чемпіоном ІХ Всесвітніх ігор у Калі (Колумбія) у стрибках на батуті. До найбільшої перемоги у житті, до вершини спортивної кар’єри він ішов довгі 15 років.

У фіналі змагань на акробатичній доріжці склалася унікальна ситуація. Два спортсмена, наш Кифоренко і китаєць Люо Жанг, показали абсолютно однаковий результат – 77,3 бала за дві вправи. Таким чином, обидва піднялися на найвищу сходинку п’єдесталу. Кажуть, тісно не було, а золото від цього менш цінним не стало. Срібло не вручали, а бронзову нагороду отримав британець Крістоф Віллертон.

world-games-tumbling-Viktor-Kyforenko-jumpСтрибки на акробатичній доріжці – ще один видовищний і яскравий вид спорту, з яким люди по всій планеті знайомляться завдяки Всесвітнім іграм. Спершу навіть важко повірити, що люди на таке здатні: блискавично, в середньому за шість секунд, спортсмени виконують вісім стрибків-переворотів з різноманітними обертаннями у повітрі, причому стрибки ці не повинні повторюватися. 25-метрова доріжка спеціальної конструкції забезпечує резонанс і дозволяє гімнастам буквально злітати у повітря. Тепер і в Колумбії знають, якими різним можуть бути доріжки :-).

Виконують учасники по дві вправи у кваліфікації та фіналі. Віктор Кифоренко для свого виступу обрав дуже грамотну тактику: у відбірному раунді не робив стрибків із захмарним коефіцієнтом складності, натомість показав відмінну чіткість виконання. Хіба що у першій вправі – гвинтових стрибках – була одна помарочка, але вже у другій – сальтових стрибках – Кифоренко відпрацював на тверду п’ятірку і пройшов до фіналу з четвертого місця.

Віктор у цей час виглядав дуже впевнено: «Налаштований я рішуче. Більше нічого не скажу, таємницю не розкрию – все побачите у фіналі».

І ми насправді побачили клас. Програма українця мала найвищий коефіцієнт складності серед усіх учасників, тож висока оцінка за технічне і впевнене виконання вивела нашого спортсмена на чільний рядок турнірної таблиці.

world-games-tumbling-Viktor-Kyforenko-podium

«Віктор хотів ще складнішу програму виступу, але я йому заборонив! – розповідає щасливий тренер чемпіона Михайло Трофименко, який на Всесвітніх іграх працював ще й у якості судді. – Його програма і так була найскладнішою, і це дозволило взяти золото. Відчуття словами не описати – надзвичайно приємно, коли твій вихованець здобуває золоту медаль».

Сам Віктор Кифоренко, звісно, теж дуже щасливий – за себе і тих, хто йому допомагав і підтримував. «Ми до цього йшли дуже довго, – розповів він. – Думками були на Всесвітніх іграх з самого Нового року – а це по 6 годин щодня у стрибку. Зараз переповнює радість, незабутні емоції, коли лунає гімн моєї країни. Коли йдеш до мети довго-довго, стоячи на п’єдесталі розумієш – сумління робота і терпіння не були даремними. Я стрибнув позолотому і пишаюся цим. Втім, зовсім скоро все треба буде доводити по-новому – тож буду рухатися далі».

У фіналі змагань жінок наша Катерина Баєва посіла сьоме місце. Українка не так давно зазнала серйозної травми, довго лікувалася, а тренування відновила незадовго до початку Всесвітніх ігор. Катя переконана, що перерва далася взнаки, втім, не шукає для себе виправдань. «У фіналі виконала все добре, але 7-ме місце – не той результат на який розраховувала, – розповіла українка зі сльозами на очах. – Пишатися можна тільки золотом. Тож для мене найважливіші старти життя ще попереду». Чемпіонкою ж Калі стала китаянка Фенгфенг Ця.

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1585,1583,1580″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *