Чемпіонат Європи з армспорту: українці знову серед найкращих

armsport-Babaev-Prudnik23-й чемпіонат континенту з армспорту або ж, простіше, боротьби на руках пройшов у курортному литовському місті Друскінінкай.

15 років тому Литва уже приймала чемпіонат Європи і саме тоді, на змаганнях у Клайпеді, свою першу золоту медаль Євро здобула Україна – харків’янин Тарас Івакін став чемпіоном у категорії до 85 кг на правій руці. З тих пір двадцятеро українських спортсменів з семи регіонів завойовували золоті медалі на чемпіонатах Європи з армспорту – 104 загальною кількістю.

Лідером не лише в Україні, а й в усій Європі є харків’янин Рустам Бабаєв, який у своєму багатющому трофейному переліку має і 20 золотих медалей ЧЄ. Поповнити скарбничку Руслану вдалося і цього разу, хоч, вірогідно, він розраховував на більше…

Але першими на фінальні сутички вийшли жінки. Єдину золоту медаль для нашої команди виборола тут досвідчена Вікторія Іллюшина, яка без особливих контршансів здолала опір суперниць у боротьбі на ліву в категорії до 55 кг. На бронзовий результат відборолися Олена Трегубова (до 80 кг, ліва рука) та Леся Гринчишин (до 50 кг, права рука).

У змаганнях чоловіків вже вкотре вразив своєю відмінною формою, яка в купі з високою технічною майстерністю і величезним досвідом гарантує високий результат, 12-різовий чемпіон світу Дмитро Безкоровайний (до 55 кг) – він переміг в боротьбі і на ліву, і на праву руку, здобувши у свої 37 уже 17-й титул чемпіона Європи. Так само золотим дублем відзначився і Андрій Пушкар, який декласував суперників у суперважкій категорії (+110 кг).

У боротьбі на ліву руку не було рівних також нашим Олегу Жоху (до 75 кг), який підтвердив своє беззаперечне лідерство у цій категорії, Рустаму Бабаєву (до 85 кг) і Артему Тайнову (до 90 кг). Сергій Токарєв (до 110 кг) став срібним призером.

Так само срібло узяв Сергій і в боротьбі на праву. Артем Тайнов задовольнився третім місцем. Ну а справжньою окрасою заключного дня чемпіонату стало протистояння у вазі до 85 кг, де зійшлися супер-зірка світового армреслінг Рустам Бабаєв і його молодий амбітний співвітчизник Євген Прудник.

Євген вийшов у фінал з поразкою, тому що в попередніх поєдинках пропустив Рустама без боротьби – не став «забивати» руку, тим більше явним фаворитом усі вважали, звичайно, Бабаєва. Прудник був чи не єдиним, хто вірив у власну перемогу… Вірив – і досягнув її у двох впертих, напружений, надзвичайно важких поєдинках, де спортсмени проявили не тільки силу і характер, але й найвищу майстерність, показали віртуозне володіння технікою боротьби на руках. Яскрава перемога, яка підвела риску під черговим захоплюючим Євро. Чемпіонат Європи прощається до наступного року – до зустрічі у Баку. 

{social}

{iarelatednews articleid=»1419,1284,1261″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *