Чемпіонат Європи з пауерліфтингу: усі українці повертаються з медалями

В абсолютному заліку Олена Козлова та Вадим Довганюк стали другими, а в Тетяни Ахмаметєвої третій результат. Нашими пауерліфтерами було встановлено 3 рекорди світу, 9 рекордів Європи та 23 рекорди України!
Перші медалі до скарбнички збірної поклали Анастасія Дерев’янко (Івано-Франківськ, вагова категорія до 47 кг) та Оксана Чумак (Хмельницька область, до 52 кг) посіли другі місця, показавши результати за сумою триборства відповідно 415 і 430 кг. Дерв’янко встановила національні рекорди у всіх трьох вправах і у сумі (присідання – 157,5 кг, жим – 90, станова тяга – 162,5). Чумак відзначилися рекордами України у присіданні (167,5 кг) та у жимі штанги лежачи (102,5 кг).
Першу золоту медаль чемпіонату Європи збірній принесла Тетяна Ахмаметєва, яка виграла у змаганнях жінок вагової категорії до 63 кг.
Зібравши за сумою силового триборства 560 кілограмів, вона випередила італійку Антоніетту Орсіні та шведку Жозефін Вернгрен. Тетяна зуміла показати найкращий результат у кар’єрі, перевершивши попереднє особисте досягнення на 15 кг. Ахмаметєвій вдалося перевершити власні рекорди у жимі штанги лежачи (137,5 проти 125 кг) та у становій тязі (202,5 проти 200 кг), а у присіданні вона встановила новий рекорд Європи – 220 кіло.
У цій же вазі (до 63 кг) четверте місце посіла наша досвідчена спортсменка з Коломиї Марія Чепіль. Її результат – 462,5 кг, що лише на два з половиною кілограми менше, ніж у бронзової медалістки. Вона отримала дві «малі» бронзи – за третій результат у присіданні (180 кг) та у жимі (117,5 кг).
Четверте місце посів також Аркадій Шалоха (чоловіки, до 74 кг). Показавши найкращий результат у жимі штанги лежачи (225 кг, що є рекордом України), в інших вправах представник Донеччини не зумів закріпити свій результат. Зібрана Аркадієм вага – 815 кг. Відтак на подіум піднялися поляк Ярослав Олех (887,5 кг), росіянин Павло Озеров (827,5) та болгарин Ростислав Петков (825 кг).
У ваговій категорії до 84 кг блискуче виступила Олена Козлова з Кам’янця-Подільського. Вона встановила рекорд Європи у присіданні (257,5 кг), рекорд України у жимі (152,5 кг), рекорд Європи у тязі (245 кг) та рекорд Європи у сумі триборства (655 кг)!
Досвідчена Інна Оробець із Коломиї у вазі понад 84 кг посіла третє місце із сумою 600 кілограмів. До «великої» бронзи вона додала «малу» у присіданні (250 кг) та «мале» срібло за другий результат у жимі, який став також рекордом світу для ветеранів першої групи (180 кг).
Друге та третє місце у змаганнях чоловіків вагою до 83 кілограмів посіли наші Володимир Рисєв та Андрій Наньєв. Причому представник Свердловська Луганської області Рисєв показав однаковий результат із переможцем, росіянином Євгеном Васюковим, а першим місцем поступився тільки через більшу власну вагу. Підсумковий результат Рисєва і Васюкова (912,5) є новим рекордом континенту. Киянин Андрій Наньєв із сумою 900 кг став третім, встановивши рекорд України у присіданні (355 кг).
Чемпіоном у вазі до 93 кг став Сергій Білий з Луганщини. Його результат (937,5 кг) є новим рекордом Європи серед юніорів. У категорії до 105 кілограмів одразу трьома рекордами континенту – у сумі (1022,5 кг), присіданні (410) і жимі (290) – відзначився Вадим Довганюк з Хмельниччини.
Срібну медаль у категорії до 120 кг здобув Валерій Карпов з Полтави із результатом 1017,5 кг (рекорд України). Підсумував же феєричний виступ українських пауерліфтерів на чемпіонаті Європи Володимир Свистунов з Маріуполя, який підняв за сумою трьох вправ рекорд світу – 1100 кілограмів!
powerlifting-zbirna-Ukrainy-euro2011-1Просто-таки феноменально виступили українські спортсмени на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед чоловіків і жінок, що завершився у чеському місті Пльзень. Усі наші атлети повертаються додому із медалями! У командному заліку жіноча збірна України виборола друге місце серед 18 команд, пропустивши вперед тільки Росію, а чоловіча вдруге поспіль стала першою серед 23 команд.