Чемпіонат світу МХ1: Пащинський знову в очках

motocross-mx1-Mykola-Paschynskiy-ItalyНа треку в італійському Арко ді Тренто, що розташований у живописній місцевості біля підніжжя Альп, відбувся четвертий етап чемпіонату світу з мотокросу у найпрестижнішому класі МХ1.

Це була друга гонка сезону, в якій брав участь багаторазовий чемпіон України, провідний наш гонщик Микола Пащинський. Для нього це дебютний чемпіонат МХ1, тому будь-який навіть просто фініш в очках слід розглядати як успіх. На попередньому етапі в Нідерландах Микола набрав 3 залікові бали, в Італії додав іще 2.

Пащинський непогано провів кваліфікацію, у ході заїзду обігнавши кількох суперників. Останні чотири кола українець вів боротьбу з італійцем Алессіо Делла Мора і перед картатим фінішним прапором зумів-таки відібрати у нього 21-ше місце.

Потужний фінішний спурт вдався Миколі і в першій заліковій гонці. Наш мотокросмен обійшов кількох суперників і вирвався на 19-те місце, яке принесло йому 2 очка. У другому заїзді, як не прикро, успіх повторити не вдалося, Пащинський фінішував за межами топ-20. Відтак в Арко ді Тренто він посів підсумкове 21-ше місце, а в заліку чемпіонату йде 27-м.

Але ці розклади відійшли на другий план після того, як з’ясувалося, що завершив етап наш гонщик із травмою. Про перебіг змагань Микола розповів в інтерв’ю своєму офіційному сайту: «Ми спеціально раніше приїхали до Італії і вже в четвер заїхали на трек. Траса виявилася дуже складною і жорсткою, з великою кількістю каменів. Перед початком змагань трасу трохи розпушили, плюс пройшли невеликі дощі, і вона стала м’якою. Але потім, коли спортсмени нарили колії, пригріло сонце і все засохло.

Можу відзначити, що в гонках мені краще вдаються кінцівки. Першу частину заїзду поки не виходить їхати на максимумі. Можливо, спочатку позначається хвилювання. Так вийшло і в першій гонці в Арко ді Тренто, довгий час їхав 25-м, але на останніх колах вдалося обійти кількох суперників і завершити заїзд в топ-20.

Перед другим заїздом моє загальне самопочуття було не найкращим, тому не вдалося поборотися за очки. Буквально за три повороти до фінішу була ділянка з хвилями, що складається з трьох секцій. При виході з першої секції у мене зірвалося переднє колесо, і з другої секції я вистрибував вже не рівно. У підсумку впав. Падав на ліву сторону, невдало зачепив великий палець правої руки і вивихнув суглоб. Швидко його вправив і фінішував.

Зараз після обстеження лікарі заборонили два тижні тренуватися на мотоциклі. На руку наклали фіксуючий лангет. Я вже отримав завдання від тренера з фізичної підготовки і найближчим часом ненадовго повернуся в Україну. Етапи в Болгарії та Португалії доведеться пропустити ».

Переможцем же змагань в Арко ді Тренто став неперевершений Антоніо Кайролі – на очах співвітчизників, яких зібралося – уявіть собі! – аж 23 тисячі, італієць виграв свій 57-й гран-прі у кар’єрі. Він – беззаперечний лідер чемпіонату.