Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування. Україна в трійці лідерів!

Олександр Кратов – один із претендентів на медалі у Вроцлаві, днями виборов бронзу на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування на середній дистанції.

Чемпіонат проходив у місті Тарту, що в Естонії. Участь у ньому взяли спортсмени з 52 країн світу. До складу української збірної увійшли 11 спортсменів, серед них і четвірка ліценціатів Всесвітніх ігор: Олександр Кратов, Ольга Панченко, Руслан Глібов та Надія Волинська.

Спортсмени чесно зізнаються, що попередньо очікували кращих результатів, але вони мали серйозну установку від власного президента – не травмуватись. Чемпіонат світу у Тарту був для наших спортсменів  тренувальним майданчиком перед Всесвітніми іграми, тож наші співвітчизники не так боролись за чемпіонські звання, як прощупували своїх міжнародних суперників та розношували нове взуття.

Перше місце у гонці за світову першість посів француз Тьєррі Жоржу з результатом 33:12. Саме його називають «королем середньої дистанції». Це його восьма та остання перемога на чемпіонаті світу. Тьєррі весь рік тренувався та не брав участі в жодному змагання, аби завершити кар’єру гідною перемогою, після цьогорічного чемпіонату «Король» полишає спорт та йде на пенсію. Срібну медаль Чемпіонату отримав швейцарець Фабіан Гертнер (33:37), який був близький до часу Жоржу, поки не помилився на короткому перегоні на КП №17.

Олександр Кратов виборов бронзу на середній дистанції з показником 33:42, що лише на 5 секунд довше, ніж у попередника. Нашого співвітчизника відзначили навіть організатори, сказавши, що українець вразив їх технічністю та послідовністю дій на дистанції. І хоча йому трохи не вистачило швидкості, ми розуміємо, що Кратов просто беріг сили до Всесвітніх ігор.

Шанувальники спортивного орієнтування з гордістю називають його «шахами на швидкості», адже однієї спритності для перемоги тут буде замало, потрібно швидко орієнтуватись на місцевості, прораховувати всі можливості скорочення шляху та дуже швидко і досить довго бігати.

Особливість спортивного орієнтування полягає в тому, що спортсмен не може зосередитись на якійсь одній дії, він повинен весь час бігти і при цьому добре напружувати мізки. Розбіжності у результатах часто становлять не більше 5-6 секунд, фатальною помилкою тут може стати будь-що: дерево яке потрібно оббігти зліва чи справа, камінець, який на соту секунди вкраде рівновагу чи ще яка напасть.

Тетяна Божко – президент та натхненник федерації Спортивного орієнтування України, пишається своїми підопічними. «Ми тренуємось як легкоатлети, але у нашому виді спорту замало лише фізичної підготовки. Наші спортсмени повинні бігти, думати та приймати важливі рішення і все це за долі секунди. У себе, в Черкасах, ми активно просуваємо спортивне орієнтування, наш вид спорту дуже популярний серед дітей та дорослих. Часто на змагання дітки приходять з батьками які у свою чергу втягуються та стають серйозними спортсменами у подальшому».

«Я мрію аби спортивне орієнтування увійшло до шкільної програми. Ми вже подавали таку ідею у Міністерство освіти і науки України, але поки що не отримали позитивного результату. Я переконана, що дітям у школах це принесе не тільки користь, а й радість. Спортивне орієнтування розвиває в дитині мало не все, що потрібно у житті: логічність, спритність, рішучість, витривалість. Для перемоги потрібно мати холодний розум та вміти зосереджуватись. Сподіваюсь ми зможемо донести свою ідею до тих, хто приймає такі рішення та все ж зробимо спортивне орієнтування обов’язковим у школах по всій Україні. Розумна та здорова молодь – то наше з Вами майбутнє» — додає Тетяна Петрівна.

 Прес-служба Спортивного комітету України 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *