Чемпіонат України з пляжного гандболу як етап підготовки до Всесвітніх ігор

beach-handball-ukraine-shotВ Южному наступного тижня пройде чемпіонат України з пляжного гандболу серед чоловіків, в якому візьмуть участь команди із семи міст: Ужгорода, Тернополя, Полтави, Вінниці, Дніпропетровська, Кіровограду і Южного. Змагатимуться суперники на відкритих майданчиках санаторію-профілакторію «Портовик» з 26-го до 30-го червня. Щодня ігри починатимуться о 10-й ранку.

До пляжного гандболу в Україні зараз особлива увага. Влітку минулого року наша чоловіча збірна стала срібним призером чемпіонату світу – і це найвище досягнення для представників ігрових видів спорту в історії України.

Окрім медалей, отримали наші хлопці і право участі у ІХ Всесвітніх іграх (Калі, Колумбія), де виступить лише 8 найкращих збірних планети. Уже відбулося жеребкування групового етапу. Україна потрапила до квартету B, де зустрінеться з чемпіоном Європи Хорватією, чемпіоном Азії Катаром і переможцем Панамериканського відбору Венесуелою. В іншій групі боротимуться чемпіон світу Бразилія, Росія, Австралія і Колумбія. До півфіналу вийдуть по 2 найкращі команди.

Турнір з пляжного гандболу на Всесвітніх іграх стартує 1-го серпня, а завершиться 4-го. При цьому, вперше він представлений в якості офіційного виду спорту, повноцінного учасника медальної програми. На трьох попередніх World Games – у 2001-му в Акіті (Японія), у 2005-му в Дуйсбургу (Німеччина) і у 2009-му в Гаосюні (Тайвань) – пляжний гандбол був презентаційним видом, так званим «Invitational sport». В Акіті й Гаосюні грала жіноча збірна України, і грала дуже успішно – у 2001-му році українки стали чемпіонками.

Чоловіки ж дебютують у Колумбії. У складі збірної: Ігор Чуприна, В’ячеслав Садовий, Віктор Ладико (MVP чемпіонату світу-2012), Віктор Шкробанець, Володимир Ракитин, Дмитро Гунько, Захар Денисов, Олег Кумогородський, Олександр Полторацький, Юрій Маньковський; головний тренер – Олег Сич. Також на Всесвітніх іграх працюватимуть українські міжнародні арбітри з пляжного гандболу Анастасія Чаленко і Вікторія Жосан.

Після чемпіонату України наші збірники матимуть ще оодну нагоду перевірити власні сили: 9-14-го липня в Данії відбудеться чемпіонат Європи.

{social}

{iarelatednews articleid=»1393,1207″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *