Чемпіонат Європи з класичного жиму лежачи: всі спортсмени повернулись з медалями!

В Бордо (Франція) завершився чемпіонат Європи з пауерліфтингу (дисципліна: класичний жим лежачи). У змаганнях континентальної першості взяли участь 19 українських атлетів. Абсолютно всі спортсмени повернулись додому з медалями!

На рахунку національної збірної з пауерліфтингу 19 нагород, з них: 12 золотих, 4 срібних та 3 бронзових.

Перший же день змагань приніс Україні золото, яке виборов харків’янин Олександр Чернишов. Спортсмен виборов звання чемпіона континенту з результатом 150кг, виступаючи серед ветеранів другої вікової групи у ваговій категорії до 66 кг. Пізніше полтавчанин Вячеслав Петров, не лишивши жодних шансів суперникам, переміг у категорії до 120 кг серед ветеранів. Вячеслав впевнено відпрацював всі три спроби та закінчив з результатом 220 кг.

Жіноче золото серед ветеранів першої вікової групи здобула Кадацька Ганна з міста Попасна. Вона змагалась у ваговій категорії до 63 кг та закінчила виступ з результатом у 100 кг.

Бронзова нагорода серед ветеранів першої вікової групи дісталась Інні Юдіній з Миколаєва (до 84 кг). Її результат становив 82,5 кг.

В чемпіонаті Європи серед юнаків та дівчат Україну представляло четверо атлетів. Троє з них посіли найвищий щабель п‘єдесталу, та одна срібна нагорода. Чемпіонами стали Ігор Оробець з м.Коломия (юнаки, до 93 кг), Христина Леоненко (дівчата, до 43 кг) та Купаєва Катерина (дівчата, до 63 кг) з м. Попасна. Другу сходинку п’єдесталу пошани посіла Наталія Череменко з міста Старобільськ (дівчата, до 47 кг).

В юніорському заліку Україна теж з медалями: Анна Рикун (в.к. до 57 кг), оновивши рекорд України серед юніорок, здобула золото. В чоловічій збірній Іван Чупринко очолив континентальну першість вагової категорії до 74 кг і вже у другій спробі встановив світовий рекорд, який тепер рівний 212,5 кг. Малкуш Михайло здобув золоту нагороду у ваговій категорії до 59 кг, з результатом 125 кг. Ленківський Назарій став чемпіоном Європи у категорії до 93 кг, підкоривши вагу 190 кг. Комар Владислав, ще один чемпіон Європи, показав чудовий результат: 205 кг, в категорії до 105 кг.

Яржемський Вадим здобув юніорське срібло категорії до 74 кг, з результатом 162,5 кг. Ще одне срібло здобув Володимир Цатурян у ваговій категорії до 74 кг підкоривши штангу вагою 195 кг.

Щавінська Тетяна стала бронзовою призеркою серед жінок відкритої вікової групи у ваговій категорії до 47 кг. Спортсменка впоралась зі штангою вагою 82,5 кг.

Заключний день чемпіонату Європи з класичного жиму лежачи серед категорії «Open» приніс Україні повний комплект нагород. Фінальне золото виборов Пархоменко Сергій з міста Кремінна. У ваговій категорії до 105 кг, підкоривши штангу у 230 кг, спортсмен став недосяжний для найближчих суперників. Срібло завоювала Білоусова Тетяна з Чернівців, здолавши штангу вагою 130 кг у надважкій ваговій категорії. Бронзова нагорода у лучанки Воробйової Ірини з результатом 100 кг у ваговій категорії до 72 кг.

Вітаємо спортсменів та їх тренерів із чудовим результатом!