Чемпіонка Всесвітніх ігор Дар’я Ковальова: «Ніколи не здаватися!»

world-games-bowling-Darya-Kovalyova-victoryЗолоту крапку для збірної України на ІХ Всесвітніх іграх у Калі поставила 18-річна дівчина Дар’я Ковальова, яка стала чемпіонкою жіночого турніру з боулінгу.

Даша на стабільно високому рівні провела весь чотириденний цикл ігор, постійно нарощуючи темп і покращуючи результати. Після шести ігор в парі з Михайлом Калікою (українці, нагадаємо, посіли сьоме місце), які враховувалися і в індивідуальний залік, наша спортсменка ішла п’ятою. Вже тоді глядачі, яких збиралися повні трибуни (боулінг дуже популярний в Латинській Америці), буквально не давали дівчині з України проходу – просили фото на пам’ять і автограф. Після наступних шести ігор – вже третя позиція, а завершила Дар’я кваліфікацію фантастичним блоком з середнім показником 241,2 і вийшла на першу позицію. Загалом у 18-ти іграх Ковальова набрала 4 тисячі 68 очок (середній показник – 226).

Втім, у фінальний день все почалося з нуля. Найкращі десять спортсменок грали кожна з кожною, а очки за матч складалися в загальну суму. Тут на перший план вийшла психологія, адже у майстерності учасниць фіналу сумніватися не доводилося.

«Тренуватися під час турніру не можна – це не чесно. Тому готувалися на фінал більше ментально – налаштовувалися на перемогу, думали позитивно, – розповідає Даша Ковальова. – Усі суперники дуже сильні. Інакше і бути не може, адже це найкращі гравці своїх країн. Усі гідні грати на Всесвітніх іграх, усі можуть показувати найвищі результати. І взагалі – ніколи не варто недооцінювати суперників. Потрібно завжди бути зосередженою і не розслаблятися».

Тотальна концентрація допомогла українці – вона відіграла з середнім показником 219,9 і посіла третє місце. Далі – перемоги у чвертьфіналі над Санною Пасанен з Фінляндії (234:181) та у півфіналі над Карен Маркано з Венесуели (257:225). І фінал проти знаменитої американки Келлі Кулик.

Кулик – професійний боулер, гравець PBA (Professional Bowlers Association), за свою більш як десятирічну кар’єру виграла дев’ять професійних турнірів, шість з яких – зі статусом «мейджор». У США її регулярно запрошують на телебачення, знімають у рекламі і фотосесіях для різноманітних журналів. Келлі навіть стала персонажем коміксу про Спайдер-мена.

world-games-bowling-Darya-Kovalyova-gold-medalВеличезний досвід і досягнення американки робили її фаворитом фіналу. Вона виграла першу партію (238:218) і, мабуть, уже готова була святкувати. Але Дар’я Ковальова знову показала – характер у неї міцний, а нерви сталеві. У другій партії українка не тільки відіграла відставання, але й на три кеглі випередила удвічі старшу опонентку – 428:425 у підсумку.

Щаслива золота медалістка говорить: запорукою успіху стала командна робота: «У нас хороша команда з моїм тренером Оксаною Фанигіною, яка водночас є моєю мамою. Ми разом плідно працюємо, розуміємо доріжку дуже добре, швидко приймаємо рішення, які ведуть до позитивного результату. І ніколи не здаємося – це головне!».

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1603,1601,1599,1593″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *