Чемпіони країни-2017 з шахів (U-14)

chess_ukrchamp-2017_u14_winnersЗ 1 по 12 лютого 2017 року в Чернівцях проходила національна першість з шахів серед юнаків та дівчат віком до 14 років. Юні шахісти визначили кращих в класичній програмі, а також у турнірі зі швидких та блискавичних шахів.

Першими ми дізналися переможців фінальних змагань у «класиці» Серед юнаків чемпіоном країни з 7,5 очками з 11 можливих став Владислав Ларкін. З такою ж сумою балів, але поступившись за додатковим показником, срібло виборов Кирило Волотовський. Третій результат – у Марьяна Кириченка, в якого 7 очок. Серед дівчат найсильнішою стала Марія Бердник з 9 пунктами в активі. По 7,5 очок та відповідно друге і третє місця розподілили Марія Відрук та Єлизавета Гребенщикова.

У швидких шахах перемогу святкував Платон Гальперін (7,5 очок з 9), срібло на рахунку  Данила Мосесова (7 очок), бронза – у Володимира Медведика (6,5 очок). Поміж дівчат звитяга дісталася Анастасії Дубовик з 8 очками, тоді як Юлія Олексієнко та Марина Відрук, друга і третя призерки відповідно, набрали по 6 очок.

За підсумками бліц-турніру перші два місця посіли тріумфатори рапіду – Гальперін і Мосесов, які відповідно розподілили нагороди та суму очок. А ось бронзовим призером на цей раз став Ілля Волощук (6,5). У дівчат кращою була Юлія Олексієнко з 7 балами. Віце-чемпіонкою країни в цій віковій категорії відтепер є Євгенія Дзятко (теж 7 очок). Топ-3 замкнула Анастасія Дубовик (6,5).

Зазначимо, що 10 лютого в столиці Ірану стартував Чемпіонат світу FIDE серед жінок, в якому за нокаут-системою стартують 64 шахістки, в тому числі п’ять українок: Анна Музичук, Наталя Жукова, Анна Ушеніна, Інна Гапоненко та Наталя Букса.

Змагання складатимуться з шістьох раундів. Перші 5 раундів – міні-матчі з двох партій (з тай-брейками у разі нічийного підсумку), шостий фінальний раунд складатиметься з чотирьох партій. Змагання триватимуть до 3 березня.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *