ЧУ-2016 з карате: з новою перспективою

karate_ukrchamp-2016Нещодавно Київ уперше приймав чемпіонат України з карате. Сьома за ліком національна першість, яка пройшла у спорткомплексі Національного технічного університету України «КПІ», зібрала рекордну кількість учасників – 519 спортсменів з 21 області України. На змаганнях визначали кращих у країні серед дорослих, молоді, юніорів і кадетів.

Дорослий турнір зібрав 154 учасника, серед яких переможці та призери міжнародних змагань, чемпіонатів Європи та світу – Аніта Серьогіна, Станіслав Горуна, Катерина Крива, Олег Філіпович, Анастасія Степашко, Анна Крещенко і не тільки. У командному заліку боротьбу за перше місце вели два регіони – Львів та Одеса. І хоча збірна Львівщини стала першою за рахунок 9 золотих нагород (загалом 13 медалей), та представники Одещини були кращими за кількісним показником – 15 відзнак (4 золотих).

В одиночному ката чемпіонами країни 2016 року стали Анна Крещенко і Віталій Кулик.

У розділі «куміте» в жінок перемогу святкували Катерина Крива (50 кг), Анастасія Мястковська (55 кг), Аніта Серьогіна (61 кг), Галина Мельник (68 кг), Анастасія Степашко (понад 68 кг). У чоловічій половині новими володарями національного титулу є Олег Філіпович (60 кг), Денис Копитко (67 кг), Станіслав Горуна (75 кг), Андрій Торошанко (84 кг), Ярослав Горуна (понад 84 кг).

У командному ката звитяги дісталися спортсменам Полтавської області, а в командному куміте не знали програшу представники Львівської області.

На чемпіонаті країни серед кадетів, юніорів та молоді виступили 365 юних спортсменів. Як і за підсумками дорослого турніру, першими за якістю стали львів’яни, у них перевага в одну золоту медаль – 10 золотих (загалом 22 медалі). Але в одеситів набагато більше нагород – 33, серед яких 9 золотих.

Додамо, що в командному заліку дорослого турніру призову трійку замкнула збірна Полтавщини (2 золота), а в змаганнях U-21 – команда господарів (6 золотих).

Окремої згадки варті декілька неочікуваних перемог. Зокрема звитяга 18-річного киянина Андрія Торошанка в куміте серед дорослих у категорії до 84 кг, який в цьому році став віце-чемпіоном Європи серед юніорів. На рахунку провідних юних каратистів не лише впевнені перемоги у своїх вікових категоріях (Соломія Кміть, Діана Шостак, Віталій Демчишин, Валентин Найда), але й перемоги та призові місця вже серед дорослих (Анастасія Мястковська, Денис Копитко, Анна Чеголя, Єлизавета Сірош). Як вважають в Українській федерації карате (УФК), це говорить про хороші кадрові ресурси української збірної – особливо у світі олімпійської перспективи.

karate_ukrchamp-2016_2Відзначимо, що в цьому році Чемпіонат України з карате вперше пройшов у новому статусі як олімпійський вид спорту. Нагадаємо, згідно з рішенням 129-й сесії Міжнародного олімпійського комітету в серпні 2016 року, карате включили до програми Олімпійських ігор у Токіо 2020 року.

Національна першість проводилася під егідою Української федерації карате (УФК), яка є офіційним представником в Україні Всесвітньої федерації карате (WKF). Організатором турніру виступила Київська міська федерація карате. Почесними гостями турніру були президент Білоруської федерації карате Георгій Катулін та голова суддівського комітету Всесвітньої федерації карате (WKF) Хав’єр Ескаланте (Швеція), який виступив головним суддею нашого чемпіонату.

За підсумками першості країни, згідно з регламентом УФК, будуть сформовані склади національних збірних команд України на головні міжнародні старти 2017 року. Це молодіжний чемпіонат Європи, який в лютому 2017 року прийматиме столиця Болгарії, та 52-й чемпіонат Європи, який пройде в травні у Туреччині.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *