«Чумацький шлях» дав старт чемпіонату України з ралі

autosport-rally-chumatskiy-shlyakh-2013Чемпіонат України з ралі 2013-го року розпочався у Херсоні, де відбулася гонка «Чумацький шлях». Ці знамениті перегони – одні з найстарших в історії незалежної України, ось уже 20 років «Чумацький шлях» незмінно є етапом національного чемпіонату.

Ювілейне ралі у Херсоні, як звітує Автомобільна федерація України, відповідало найвищим стандартам: був і чудовий склад учасників, і чітка і грамотна організація процесу, цікаві і в той же час складні спецділянки, чудово підготовлена траса. Навіть традиційні для «Чумацького шляху» спека і пил сприймалися як невід’ємні атрибути ралі.

Цього року перед стартом гонки стояла дуже суха і спекотна погода, а значить на спортсменів і глядачів очікував традиційно важкий для техніки і пілотів спекотний і запорошений маршрут.

Що стосується інтриги, то її вистачало і без фактору погоди. Боротьба між давніми суперниками, чинним чемпіоном України Олександром Салюком і чемпіоном-2011 Валерієм Горбанем, не припинялася ні на метр. Хоча і молоді гонщики показали себе – як показали перегони, в нинішній ситуації легкого життя для фаворитів не буде, а хвилинні розриви між спортсменами на фініші залишилися в минулому. Горбань і Салюк, приміром, фінальний доп гонки, 30-кілометрову СД «Тягинка» проїхали з різницею у 2,2 секунди! У підсумку Горбань здобув складну і красиву перемогу в цій битві, випередивши Салюка на 12,1 секунди.

«Боротьба у нас йшла на кожному кілометрі, – розповідає Валерій Горбань. – Ми зустрілися з Салюком на рівній техніці і в рівних умовах, на трасі, яку добре знаємо. І гонка була дуже напруженою. Я задоволений, що ця перемога була завойована саме так».

Не менш красивою і напруженою була битва за третє місце на п’єдесталі. До останньої спецділянки у призовій трійці їхав Олексій Кікірешко, який випереджав найближчого з переслідувачів, Віталія Пушкаря, майже на пів хвилини. І знову вирішальною стала фінальна спецділянка: Пушкар проїхав її на 32 секунди швидше і відібрав у киянина бронзу цієї гонки.

Другий з шести етапів чемпіонату України – ралі «Маріуполь» – відбудеться 14-го червня.

{social}

{iarelatednews articleid=»1469″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *