Данило Болдирєв – бронзовий призер ЧЄ зі скелелазіння

climbing-speed-euro2013Завершився чемпіонат Європи зі спортивного скелелазіння у дисциплінах «швидкість» і «складність». Змагання проходили у 10-тисячному містечку Шамоні, яке ще називають альпіністською столицею Франції.

Україну на ЧЄ представляло 15 спортсменів. Додому наша команда повертається не з порожніми руками – бронзову медаль у лазіння на швидкість виборов Данило Болдирєв з Донецька. 21-річний спортсмен рівно провів увесь турнір, стабільно вибігаючи із шести з половиною секунд на еталонному 15-метровому стенді. Лише у півфіналі стався збій – 8,09 с. Навряд чи можна говорити, що Данило «перегорів», адже попри молодість, він уже досвідчений майстер – має у своєму активі перемоги на етапах Кубку світу та бронзову медаль чемпіонату світу.

Та й у малому фіналі на ЧЄ Болдирєв підтвердив свій клас і показав другий найкращий час на змаганнях – 6,06 с (при тому, що світовий рекорд, який восени минулого року встановив росіянин Євген Вайцеховський, дорівнює 5,88с). Одне прикро – у забігу за бронзу Данило переміг іншого нашого сильного скелелаза Ярослава Гонтарика (він не зумів добігти до фінішною кнопки, зірвавшись на середині дистанції). Золоту нагороду чемпіонату узяв чех Лібор Гроза, котрий у фіналі обійшов поляка Марцина Дзенські – 6,03 с проти 6,36 с.

Серед жінок найшвидшою була росіянка Анна Циганова, друге місце посіла Александра Рудзинська з Польщі, третє – ще одна представниця Росії Юлія Льовочкіна. Володарка світового рекорду (8,05с) Юлія Капліна стала четвертою. Наші Анастасія Шимкова й Алла Маренич на 15-й і 16-й позиціях відповідно.

У змаганнях на складність українці опинилися за межами фіналу. Найкращий результат у чоловіків показав незмінний лідер команди упродовж багатьох років Михайло Шалагін – 15-те місце. Переміг же француз Ромен Дегранж. Срібло в іспанця Рамона Пуігбланке, бронза – в голландця Йорга Верховена. У дівчат з довгою і виснажливою трасою найкраще впоралася росіянка Дінара Фахрітдінова (перше в історії золото ЧЄ у складності для Росії). Другою стала Міна Маркович зі Словенії, третьою – Елен Жаніко з Франції. Наша Євгенія Казбекова – 21-ша.

{social}

{iarelatednews articleid=»1551,1531,1516″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *