Дарина Ткаченко – чемпіонка світу з міжнародних шашок

altУ Дніпродзержинську завершився матч за звання чемпіонки світу із шашок-100 або міжнародних шашок. Вигравши вирішальний третій сет у 12-разової чемпіонки світу з Латвії Зої Голубєвої, загальну перемогу святкувала українка Дарина Ткаченко. Для Даші цей титул став четвертим у кар’єрі.
Дарина Ткаченко народилася 21 грудня 1983 року у Торезі Донецької області. Грає в шашки з 10 років. У листопаді 1996 року, у неповні 13 років, стала бронзовим призером чемпіонату України серед дівчат (до 19 років). У 1999 році стала чемпіонкою Європи серед дівчат, повторила цей успіх через рік, а в 2001 році стала чемпіонкою світу серед дівчат. У цьому ж році виграла дорослий чемпіонат України.
У 2003 році вдруге стала чемпіонкою України, а у 2004 завоювала перший міжнародний титул серед дорослих, ставши чемпіонкою Європи. Рік по тому виграла свій перший дорослий чемпіонат світу. У 2006 році вдруге стала чемпіонкою Європи та світу (перемігши у матчі за чемпіонське звання Тамару Тансиккужину з Росії), а у складі жіночої команди «Плесо» виборола клубний Кубок Європи.
У 2007 році на чемпіонаті світу в Якутську Ткаченко поступилася світовою короною Тансиккужиній, залишившись другою. Однак через рік вона повернула собі чемпіонське звання у матчі, який, як і два роки тому, проходив частково в Росії, а частково в Україні. У матчі, що складався з трьох сетів, Ткаченко вже після другого забезпечила собі загальну перемогу. У ці два роки вона ще двічі вигравала клубний Кубок Європи, тепер у складі команди «Мотор Січ» (Запоріжжя).
У 2010 році на чемпіонаті світу в Уфі Ткаченко знову втратила чемпіонське звання, залишившись на четвертому місці в результаті перегравання з Матреною Ноговіциною, але тепер повернула собі титул, перемігши у матчі з Зоєю Голубєвої з рахунком 2:1 за сетами. Програвши перший сет у третій додатковій партії, вона потім виграла наступні два, не доводячи знов справу до бліцу.
Тренер Дарини – Петров Павлович Кравець.
{social}
{iarelatednews articleid=»631,619,572,495″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *