День пристрасті і драйву на Всесвітніх іграх: у Калі визначилися найкращі танцюристи

world-games-dance-passion-2Третій день ІХ Всесвітніх ігор для України пройшов під знаком спортивних танців – наші спортсмени змагалися лише у цьому виді програми.

Для Колумбії танці – це саме життя. Місцеві кажуть, що танцювати вони починають одразу після народження і не перестають до глибокої старості, танцюють і вдень, і вночі – такий вже колумбійський гарячий темперамент.

Саме місто Калі називають не тільки колумбійською, але й світовою столицею сальси – енергійного, драйвового танцю, в перекладі з іспанської – «соусу», в якому змішалися найбільш запальні ритми музики народів Карибського басейну, Центральної і Південної Америки. У Калі – десятки клубів і шкіл, в яких сальсі навчаються десятки тисяч людей, тут щороку відбувається Всесвітній фестиваль сальси та безліч турнірів і змагань рангом понижче. Тож коли місто отримало право приймати Всесвітні ігри, організатори довго не думали, який вид спорту включити у програму за «домашньою квотою» – salsa para siempre!

Ще одна пристрасть колумбійців – корида. І саме у Калі знаходиться велика «ганадерія» – ферма, де вирощують бойових биків. Оргкомітет поєднав здавалося б непоєднуване – кориду і танці. Саме на арені для бою з биками постелили паркет і провели змагання. Трибуни величного колізею вміщують 17 тисяч глядачів, і сьогодні вони були заповнені вщент.

world-games-dance-Oleksiy-Bazela-Yuliya-KatanaІ що ви думаєте – хтось сидів? Глядачі танцювали в унісон з учасниками, навіть сором’язливі гості Колумбії з інших країн схоплювались зі своїх місць і рухались у ритмі сальси!

Спортсмени у відповідь виклалися на повну, хоч, здавалося, готові і всю ніч витворяти на паркеті шалені речі, поєднуючи імпровізацію з неперевершеною технікою. Це був неповторний вибух емоцій, а найбільше своїм виконанням, пристраснітю, енергетикою вразили суддів, на радість численної публіки, колумбійці Андрес Мероланда і Адріана Моліна – у них золота медаль. Срібло досить несподівано – але заслужено – узяли чехи Якуб Мазух і Міхаела Гатекова, бронзу – італійці Антоніо і Валентина Берарді.   

Українська пара Олексій Базела і Юлія Катана, щоб виступити на турнірі з сальси на Всесвітніх іграх, поїхала до Колумбії за власний рахунок – а це задоволення не з дешевих. Втім, розповідають спортсмени, які потрапили до вісімки найкращих і станцювали у півфіналі, воно було того варте.  

«Сьогодні був дуже-дуже насичений день. Вражень неймовірно багато, – каже Юлія Катана. – Ми результатом дуже задоволені, бо займаємося сальсою не так давно, як інші пари, але потрапили у півфінал. Ми не підвели державу. Було важко, але надзвичайно приємно виступати на такій великій арені з підтримки багатьох тисяч глядачів».

world-games-dance-Volodymyr-Lyatov-Veronika-MyshkoОлексій, як і партнерка, теж буквально світився позитивними враженнями: «Ми дуже старалися, виклалися на повну. Дуже сильна Італія, дуже сильна Росія, а Колумбія — поза конкуренцією. Так, для Колумбії взагалі можна було винести окремий п’єдестал. Загалом нам дуже сподобалася ця країна, населення дуже привітне, усі допомагають і підтримують».

Були українці у змаганнях і з європейської (або стандартної) програми, що включає у себе 5 танців: вальс, танго, віденський (повільний вальс), повільний фокстрот і квікстеп. Честь синьо-жовтого прапора захищали вихованці ужгородської школи Володимир Лятов і Вероніка Мишко. Вони стабільно пройшли два попередні відбіркові раунди і зупинилися лише у півфіналі, посівши підсумкове восьме місце у боротьбі з 22-ма найсильнішими дуетами з усіх куточків планети. Зазначимо також, що днем раніше наші Артем Лазарєв і Катерина Ісакович посіли 10-те місце в латиноамериканській програмі.

world-games-dance-Artem-Lazarev-Kateryna-IsakovychВам скажуть усі очевидці: ніяк не хотілося, аби змагання закінчилися. Навіть природа не хотіла відпускати спортсменів з майданчика – під час фіналу у стандарті пішов дощ, а це, скажу я вам, велика рідкість для Колумбії. Втім, медалістів таки визначили: золото забрали представники Німеччини Бенедетто Ферруджа і Клаудія Колер, срібло – росіяни Сергій і Ольга Коновальцеві, бронзу – італійці Розаріо Герра і Грація Бенінказа.

«Ми залишилися без медалей, та все одно наші спортсмени виступили насправді на високому рівні, – підбив підсумки третього дня Всесвітніх ігор президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк. – Сьогодні ми були представлені лише в одному виді спорту, тож не зуміли поповнити скарбничку команди. Та все одно – Україна впевнено тримається у десятці найкращих збірних планети, на восьмому місці. Переконаний, що вже в понеділок у нас будуть нові тріумфи».

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social} 

{iarelatednews articleid=»1575,1574,1573,1572,1569,1568,1567″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *