Дмитро Баток: «Всесвітні ігри – колосальний досвід»

world-games-wushu-Dmytro-Batok-Oleg-ChukanovБронзову медаль ІХ Всесвітніх ігор у Калі здобув український боєць ушу-саньда Дмитро Баток, який виступав у ваговій категорії до 85 кілограмів. Міг Дмитро поборотися і за золото, але у півфіналі поступився дуже сильному представнику дуже сильної іранської школи ушу – багаторазовому чемпіону світу Хамідрезі Голіпуру, який у підсумку став переможцем. Причому, поступився Дмитро не без шансів – бій проходив в обопільно гострій боротьбі з доволі рівними шансами.

«Бій проходив бал в бал. Щоб перемогти, не вистачило якоїсь дрібниці – розповідає тренер Дмитра Батка на цих Всесвітніх іграх, президент Української федерації ушу Олег Чуканов. – Напевне, хвилювання позначилося, особливо у першому раунді. Але я задоволений, чесно».

world-games-wushu-Dmytro-Batok-fightСам Дмитро теж розуміє, що шанси на перемогу були. «Бій був не так складний фізично (тому що я тренувався напружено, жорстко і був готовий дуже і дуже добре), як психологічно, – каже він. – Раніше я цьому супернику програвав уже двічі, в тому числі і у фіналі чемпіонату світу. Тим не менше, я нарешті зрозумів, як проти нього працювати. На World Combat Games у жовтні я його вже точно «хлопну». У нас постійно мінімальна різниця в очках… Але цього разу я вже остаточно відчув його стиль і манеру, тож просто впевнений – переможу».

Український боєць зізнається, що такої підготовки не мав ще перед жодним турніром.

«Дякую за підтримку нашій делегації – ви сиділи просто напроти мене, і було враження, що в Україні б’юся, – говорить Дмитро. – І загалом, я дуже вдячний за те, як проходила підготовка, як я сюди добрався, що не було жодних проблем, що не відчував ніякого напруження у матеріальному, скажімо, плані. Тож дякую Олегу Валерійовичу Чуканову, своєму тренеру Олександру Івановичу Орлову, моїм батькам, мамі, яка зовсім недавно померла… Дякую спаринг-партнерам, які приїжджали з інших міст, щоб допомогти мені. Підготовка була просто шикарна! І для мене це величезний досвід – Ви навіть не уявляєте!»

world-games-wushu-Dmytro-Batok-2Олег Чуканов: «Факт у тому, що Діма виконав усе, що ми запланували. Будували підготовку таким чином, щоб досконально вивчити усіх наших можливих суперників. Крім того, «переналаштували» біологічний ритм – тренувалися вночі. І Дмитро себе прекрасно почуває тут, у Колумбії, жодних проблем з адаптацією.

Ми розробили спеціальний 40-денний цикл. Це, мабуть, вперше я готував людину «за наукою», а не лише опираючись на власні знання, досвід. Хочу подякувати тим людям з ДНДІ, які розробили спеціальну методичку для нашої команди у Калі – вона насправді дуже допомогла, там у зручній формі викладені були усі аспекти щодо акліматизації, зміни часових поясів і так далі».

Попри те, що не вдалося піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу, Дмитро щасливий, що побував на таких змаганнях як Всесвітні ігри: «Таке враження, що на Олімпійські ігри потрапив! – захоплено розповідає спортсмен. – Така атмосфера тут! Плюс люди дуже хороші в Колумбії, гостинні. Усі хочуть сфотографуватися, взяти автограф – відчуваєш себе, хоч і соромлюся сказати, «зіркою». Дуже багато вражень, дуже все цікаво».

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1580,1574,1571,1567″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *