Днями Тілігульський лиман приймав І етап Чемпіонату України з кайтбордингу!

15 серпня визначились з першими переможцями ЧУ з кайтбордингу, який відбувся на Тілігульському лимані. Змагання тривали два дні в рамках спортивного фестивалю Tiligul Kite Fest 2017, загалом з усіх куточків Украни на Чемпіонат прибуло близько 100 спортсменів віком від 12 до 60 років.

Шкода, але вітер трохи підвів і провести повноцінний Чемпіонат з усіх запланованих дисциплін не вдалося, тож тепер всі шанувальники спорту очікують позитивних прогнозів аби довести почате до фінальної крапки. Станом на сьогодні вітер обіцяє бути вдалим вже наступного тижня. Саме тоді планується завершити перший етап Чемпіонату у дисциплінах «Оld School», «Freestylel» (вікова категорія за 30 років), «Hang Time» та «Мегалуп Челендж».  З переможцями визначились у таких рейтингових дисциплінах як: «Freestyle PRO» (вікова категорія до 30 років) серед жінок та чоловіків та «Курс-Рейс».

Тут переможцями стали:

Freestyle. Чоловіки:
1 – Олександр Агафонов
2 – Михайло Сербін
3 – Дмитро Пічул
4 – Богдан Облучинський

Freestyle. Жінки:
1 – Олена Агафонова
2 – Карина Гукасян
3 – Ганна Марченко
4 – Марина Савранська

Курс-рейс. Чоловіки
1 – Валентин Судак
2 – Євген Пугачов
3 – Денис Христинський

Курс-рейс. Жінки
1 – Марина Савранска
2 – Ганна Марченко
3 – Олена Козак

Цікаво відзначити, що під час змагань з «Freestyle PRO» дуже яскраву та безкомпромісну боротьбу показали Олександр Агафонов та Михайло Сербін. Михайло з самого низу турнірної таблиці блискавично піднявся до боротьби за перше місце. Це був просто неймовірний вистріл спортсмена — всі заїзди він відпрацював прямо «не виходячи з води». І лише в самому кінці поступився своєму суперникові Олександру Агафонову, хоча це рішення не легко далось суддям, вони довго підбивали всі «за» та «проти» аби остаточно вирішити хто із спортсменів все таки відкатав програму краще.

Цікавинки очікували шанувальників і в Курс-Рейсі. Окрім дорослих тут змагались і спортсмени вікової категорії до 18 років. Тут чемпіоном став перспективний 12-річний кайтбордист Іван Літовка. Більше того, хлопчина не побоявся взяти участь у відкритих змагання з курс-рейсу, де були задіяні одночасно всі вікові категорії. І тут серед дорослих і малих, чоловіків і жінок Іван посів 6 сходинку турнірної таблиці.

Особливістю цьогорічних змагань була досить висока активність дівчат. Представниці красивої статі в усіх дисциплінах до останнього зберігали інтригу. Наприклад, у «Freestyle», де змагалось 7 дівчат до останнього не вдавалось передбачити хто ж стане переможницею. І лише на останніх секундах Олена Агафонова складним трюком вибороло золото.

Ефектною родзинкою Чемпіонату став візит чотирикратного чемпіона світу з вейврайдингу австралійця Кеяхі Де Абойтіса (Keahi De Aboitiz), який поділився власним досвідом, розповів про свій шлях у спорті та провів майстер клас і показові виступи.

«Хлопці на правильному шляху. Вони демонструють класні результати. Бажаю всім успіхів. Розвивайтеся, працюйте над технікою – у вас є всі шанси стати кращими» — надихнув українців Кеяхі Де Абойтіс.

Приємно чути такі слова, адже саме зараз президент Федерації кайтбордингу та серфінгу в Україні Олексій Васильєв веде перемовини аби провести один із етапів чемпіонату світу на території України.

Дуже сподіваємось на позитивну відповідь міжнародної спільноти та підтримку нашої держави такої ініціативи!

Прес-служба Спортивного комітету України 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *