Дві бронзи українських льодолазів

ice-climbing-speed-kirovВ російському місті Кіров закрили нинішній сезон льодолазіння: тут відбувся фінальний етап Кубку світу у дисципліні «складність» та чемпіонат світу у дисципліні «швидкість». За підсумками змагань українці знову мають, що святкувати: наші спортсмени повертаються додому із двома бронзовими медалями.

Харків’янин Валентин Сипавін завершив змагання у складності на четвертій позиції, що дозволило йому втриматися на третьому рядку загального заліку Кубку світу. Після двох відносно невдалих сезонів 2011-го та 2012-го років, коли Сипавін посідав прикре четверте місце у підсумковому рейтингу, він узяв-таки заслужену нагороду – «бронзовий льодоруб». Переможцем Кубку світу став кореєць Парк Хіюнг, срібним призером – росіянин Маким Томілов.

Приємний сюрприз зробили уболівальникам і наші спортсмени у швидкості. Дебютанти змагань Ольга Гуз, Євгенія Алексеєва, Ілля Мельников та Володимир Кайдаш на всіх стадіях змагань пробігли стабільно і за сумою балів опинилися на третьому місці командного заліку. А це – бронза чемпіонату світу! Перемогли ж тут – без шансів для суперників – росіяни.

Льодалазіння – молода, але повноцінна дисципліна скелелазіння. Правила змагань було сформовано у 1998-му році, а перший Кубок світу проведено у 2000-му. Щоправда, в СРСР чемпіонати з льодалазіння проводилися кожної зими, починаючи з 1970-го року. Нині Міжнародна федерація альпінізму і скелелазіння активно розвиває цю дисципліну, збільшує кількість і розширює географію турнірів, орієнтуючись на головну мету – включення льодолазіння до програми зимових Олімпійських ігор. 

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *