Дві медалі для українських скелелазів на чемпіонаті світу

altУ лазінні на швидкість естафетна команда України у складі Данила Болдирєва, Анастасії Сависько та Ярослава Гонтарика здобула срібло, а наступного дня Данило Болдирєв у тій же «швидкості» узяв бронзу! 
11-й чемпіонат світу проходив в італійському Арко ді Тренто. Змагання відбувалися в усіх трьох дисциплінах спортивного скелелазіння – боулдерингу, складності і швидкості.
Перші медалі розігрували на боулдерах, де змагалося понад 150 чоловіків і 69 жінок із 58 країн світу. Зі складу української команди тут до півфіналу вдалося пробитися тільки нашим провідним майстрам боулдерингу Ользі та Михайлу Шалагіним. Але у півфіналі трохи не склалося – Михайлу узагалі не вистачило зовсім трішки, щоб утримати топ на другій трасі, інакше уболівали б за нього у фіналі. У результаті – 10 місце, в Олі – 14-те.
Чемпіоном світу серед чоловіків став росіянин Дмитро Шарафутдінов, срібним призером – чех Адам Ондра, бронзовим – ще один представник Росії Рустам Гельманов. У жінок тріумфувала беззаперечний лідер сезону Анна Штор з Австрії, друге місце у Саші Дігулян зі США, третє – у німкені Юліани Вюрм.
У лазінні на складність Валерій Крюков став 14-м серед 130-ти учасників (чемпіоном став досвідчений іспанець Хуліан Пуїбланке). У змаганнях жінко 19-й результат показала Ольга Шалагіна (73 учасниці; чемпіонка – Ангела Айтер з Австрії).
Швидкість – найбільш емоційний вид програми. Хвилювання відіграє суттєву роль. Ось і тут в естафетних забігах на 15-метровий стенд не обійшлося без фальстартів і зривів. Через них із 19-ти команд (9 країн) до 1/8 пройшло лише 14. 
Далі пішли розбірки за вихід до чвертьфіналу і фіналу. Команда Україна-2 (Максим Стінковий, Олексій Юрко, Олександра Буд-Гусаїм) у поєдинку за фінал поступилась росіянам і посіла 5-те місце.
Перша ж команда зупинилася у кроці від найвищої сходинки п’єдесталу. У фіналі Данило Болдирєв, Анастасія Сависько і Ярослав Гонтарик спершу перемогли Росію-1 (Станіслав Кокорін, Наталія Титова, Сергій Абдарахманов), але у боротьбі за перше місце поступилися Росії-2 (Євген Вайцеховський, Сергій Синицин, Ксенія Алексеєва).
Ще одну медаль збірній України принесли індивідуальні старти серед чоловіків. У забігу за третє місце Данило Болдирєв з результатом 6,66 с переміг Івана Новікова. Відзначимо, що Данило був наймолодшим у четвірці півфіналістів – йому лише 19 років.
Чемпіоном став китаєць Жонг Циксін, який встановив новий світовий рекорд – 6,26. Друге місце у росіянина Станіслава Кокоріна, котрий пробіг фінал за 6,30 секунди. У дівчат перемогла Марія Красавіна (Росія), другою стала Анна Циганова (Росія), третьою – Тамара Кузнєцова (Казахстан). 
Високі результати українських атлетів тим більш приємні і обнадійливі, що скелелазіння (і саме дисципліна швидкість) є одним із восьми кандидатів на включення до програми Олімпійських ігор-2020.
{social}
{iarelatednews articleid=»633,623,525,500,435″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *