Дві перемоги України на старті командного чемпіонату світу з шахів

chess-team-world-championship-Anton-Korobov-Vasyl-IvanchukВ турецькій Анталії розпочався чемпіонат світу з шахів серед чоловічих команд. Участь у змаганнях беруть 10 збірних: Вірменія (чинний чемпіон світу), Росія, Україна, Нідерланди (усі троє – за результатами виступу на шаховій олімпіаді-2012), Німеччина (переможець кваліфікації у Європі), США (переможець кваліфікації в Америці), Китай (переможець кваліфікації в Азії), Єгипет (переможець кваліфікації в Африці), Туреччина (господар турніру) та Азербайджан (вайлд-кард від президента ФІДЕ).

У складі збірної України на чемпіонаті виступають Василь Іванчук, Олександр Моїсеєнко, Олександр Арещенко, Антон Коробов та Юрій Криворучко. У перших двох турах українські шахісти здобули дві перемоги з однаковим рахунком два з половиною на півтора очка – спершу над збірною США, а потім над Китаєм.

Американці виставили на матч проти України справжній інтернаціонал – не в сенсі пролетаріату, а в сенсі багатонаціонального представництва: Хікару Накамура, Гата Камськи, Варужан Акобян та українець, уродженець Криму Олександр Оніщук. Доморощені гросмейстери поки не дотягують до рівня чемпіонату світу, тож США обрала найрозумнішу в цих умовах тактику – запрошувати до лав збірної шахістів з інших країн, забезпечуючи їм гідні умови для тренувань і прогресу.

Центральною у цьому протистоянні була партія за першою дошкою, де зійшлися давні суперники Василь Іванчук та Хікару Накамура. Накамура, натхненний перемогою Магнуса Карлсена над Віші Анандом у матчі за світову шахову корону, спробував варіант непробивного захисту з надією на контратаку, але «Чакі», як Іванчука інколи називають інші шахісти, не піддався на провокацію, стіну ламати не став і спокійно довів гру до нічиє. Так само миром завершилися партії Моїсеєнко-Оніщук та Криворучко Акобян. Єдине ж повноцінне очко та загальну перемогу у матчі приніс нам чемпіон України 2012-го року Антон Коробов, який у затяжному закінченні змусив-таки капітулювати Камського.

Тим цінніша ця перемога, що вже у другому турі американці взяли та й «розібрали на фігури» збірну Росії, яка виступає у найсильнішому складі, – 3:1. Україна ж була кращою за Китай, хоч перша партія матчу і завершилася не на нашу користь – чемпіон країни нинішнього року Юрій Криворучко поступився Вангу Юе. Втім, блискуча гра Антона Коробова, який здолав Дінга Лірена, та, особливо, Василя Іванчука дозволила саме нашим святкувати перемогу. Василь вкотре проявив свій шаховий геній, глибоке розуміння і творчий підхід до гри – нестандартним початком буквально загнав свого суперника Лі Чао у глухий кут і в цій нестандартній позиції довів справу до ефектної перемоги.

Відрадно, що вже з перших турів усі учасники показали: приїхали не на курорт і не просто відбувати номер, практично у кожній партії завязувалася напружена боротьба. За оцінками експертів, на цьому турнірі досить складно назвати головного фаворита – кожен може обіграти кожного.

Окрім України, по дві перемоги на старті здобули також збірні Німеччини та Азербайджану. Саме проти азербайджанців нам грати сьогодні.

{social}

{iarelatednews articleid=»1805,1534,1487,1417″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *