Дві українські шашкістки на подіумі ЧС з чекерсу

405461_467923006566056_151373710_nУ столиці Італії в цей уїк-енд провели Чемпіонат світу з шашок серед жінок (чекерс). Збірна Україна була представлена діючою чемпіонка світу Надією Чижевською з Донецька, яка відстоювала своє звання, та срібна призерка чемпіонату України Альона Максимова з Херсону. Як результат, обидві українки піднялися на п’єдестал пошани.

Віце-чемпіонкою світу стала Альона Максимова. Її сума балів – 24 пункти. Максимальну кількість очок – по чотири – вона взяла в матчах проти представниць Італії та Туркменістану. По три очки виграла в зустрічах проти спортсменок з Нідерландів, Барбадосу та Туркменістану З миром Максимова розійшлася з колегою по команді та майбутньою чемпіонкою світу Амангуль Бердиєвою.

Надія Чижевська набрала на два бали менше за Альону (22), і посіла третю сходинку. Найбільше очок спортсменка з Донецька взяла в очних двобоях з суперницями з Італії та Барбадосу. По три пункти було взято в трьох матчах з туркменками, серед яких і новоспечена чемпіонка. Нічиєю завершилися зустрічі з Альоною та голландкою. І лише Алтинай Азезова виявилася не під силу нашій Надій, в грі проти якої українки зуміла взяти лише 1 бал. Однак саме цей бал вирішив долю бронзової нагороди.

Довідка. Англійські шашки, або чекерс – один з різновидів гри в шашки, основна відмінність якого від російських шашок (64 клітинки) у правилах взяття (назад б’є тільки дамка) і ходів дамкою.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *