Джиу-джитсу: успішна презентація на Ukrainian Combat Games

altВоно лягло в основу таких універсальних систем єдиноборств як айкідо і дзюдо, мало вплив на розвиток карате, відтак кікбоксингу. Термін «Джиу-джисту» з’явився в Японії у XVI столітті як загальна назва усіх видів рукопашного бою без зброї, а також із так званою «підручною» зброєю. 
Джиу у перекладі – легко, поступливо, ніжно; джитсу – мистецтво, спосіб. Джиу-джитсу відносять до найбільш стародавніх видів японської боротьби. Основний принцип джиу-джитсу – «не йти на пряме протистояння, щоб перемогти», не пручатися, а поступатися натиску противника, лише направляючи його дії у потрібну сторону до тих пір, поки той не опиниться у пастці, і тоді звернути силу і дії ворога проти нього самого. 
Джиу-джитсу зарекомендувало себе як один з найбільш ефективних видів єдиноборств. Включає у себе ударно-кидкову техніку, больові і задушливі прийоми, роботу зі зброєю. В джиу-джитсу не покладаються на грубу силу, натомість – на уміння і спритність. Це використання мінімальних зусиль для досягнення максимального ефекту. 
Хоч у спортивному джиу-джитсу поєдинки проводяться за правилами семі-контакт, повірте очевидцям, якщо іще не встигли побачити наживо, – на обличчях учасників чітко написано, що це не демонстрація, а справжній двобій. Учасники Ukrainian Combat Games на певне можуть бути задоволені своїм виступом, своєю роботою на помості. Інтрига у кожному поєдинку, цікаві технічні ходи, безкомпромісність забезпечили успіх змаганням.
І переможці в обох представлених категоріях виявилися не усіма очікуваними. У легшій категорії, 77 кг, можна було зробити ставку на бронзового призера чемпіонату світу, який нещодавно завершився в Колумбії, Андрія Ольху, але у фіналі його заслужено переміг Костянтин Коваль. Бронзові нагороди в Ярослава Лезкано і Миколи Крата. 
Костянтин Коваль, чемпіон UCG з джиу-джитсу (до 77 кг): «В принципі, у плані ударної техніки у мене все вийшло непогано. Трохи не чекав від нього такого кидка на початку поєдинку, але у партері допрацював, скористався моментом і зробив те, що і повинен був зробити. Звісно, бій вимотав, супротивник був серйозний. Дякую за підтримку і за самі змагання. Це дуже хороша задумка в плані популяризації неолімпійських видів спорту. Думаю, усім глядачам сподобалося». 
У фіналі вагової категорії 94 кг зійшлися давні друзі-суперники Іван Настенко і Леонід Рубцов. Ще минулого року Настенко на Всесвітніх іграх єдиноборств виступав у вазі до 77 кг, тоді як Рубцов – саме у вазі 94 кг. В нинішньому сезоні Іван перейшов у тяжчий дивізіон, але все одно відчутно легший за Леоніда. Втім, не тільки перевага у вазі допомогла Рубцову вибороти золоту медаль – він уже не раз доводив, що володіє широким арсеналом і відмінною технікою. Тож у Настенка срібло, бронза у Володимира Шевченка й Олександра Костенка.
{social}
{iarelatednews articleid=»971,970,968,967,966″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *