Екстремальні ситуації на КУ-2016 з драгонботу

dragonboat_maraphon-2016У Києві на минулих вихідних відбувся розіграш Кубку України 2016 року з веслування на човнах «Дракон». Найсильніших визначали в традиційному «Осінньому марафоні», який вважається екстремальною гонкою, адже довжина дистанції складає 12 000 метрів та має складний маршрут.

Змагання проводилися на човнах типу Д-22 у двох класах екіпажів – відкритому та змішаному. В цьогорічному «Осінньому марафоні» взяли участь 17 українських команд та один колектив з Англії.

Перемогти у своїх класах змогли львівський клуб «Отаман» та «Мала Флотилія» з Києва. Призерами Кубку України також стали команди «Ironman» з Черкас і «Сальса Драгонбот» з Житомира.

Загалом у змаганнях взяли участь більше 400 учасників.

Зауважимо, що під час змагань трапилися дві позаштатні ситуації. На вузькій ділянці одна команда з метою уникнення зіткнення із суднами суперників пішла через очерет, у результаті чого човен отримав відразу декілька пробоїн. Все сталося на мілині, розчарованих учасників було евакуйовано рятувальниками, які стежили за марафоном. Окрім того, драгонбот, який йшов першим по дистанції, поступово набирав воду. Однак команда, відчуваючи близьку перемогу, категорично відмовилася від рятувальної операції та змогла самотужки довести судно до фінішу. Цікаво, що міг статися ще один ексцес, однак цього вдалося уникнути самим учасникам. У боротьбі за першість при проходженні сигальних буїв (за які не можна запливати, у разі чого знімуть з гонки) мало не сталося масового зіткнення.

Нагадаємо, що Україна вперше в історії проведення чемпіонатів Європи з веслування на човнах «Дракон» здобула Кубок націй, ставши абсолютним лідером турніру.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *