Ельянов виграв престижний шаховий опен на острові Мен

eljanov_island_of_man_2016На острові Мен завершився один з найбільш престижних шахових опенів за швейцарською системою, в якому взяли участь понад 130 учасників з 34 країн світу, серед яких 48 гросмейстерів. Збірна України була представлена чотирма шахістами.

Найкращого результату досяг лідер збірної України Павло Ельянов. Він став чемпіоном турніру, випередивши трьох провідних американців: Фабіано Каруано, який посідає другий рядок у світовому рейтингу, а також Уеслі Со та Хікару Накамура, що входять до першої десятки планети. Таким чином, перемогу нашого гросмейстера можна назвати своєрідним реваншем у збірної США за шахову Олімпіаду в Баку, де за додатковим показником українці поступилися американцям першим місцем.

На острові Мен Ельянов випередив Каруану за додатковим коефіцієнтом при однаковій кількості очок – 7,5 очок в кожного. При рівному першому додатковому показнику (особиста зустріч – нічия), на користь українського гросмейстера був другий додатковий показник – прогресивна сума очок. Примітно, що у восьмому раунді Павло зустрічався з Каруаною, де зміг зробити білими нічию, хоча раніше в цьому році вже тричі поступався американцю.

Ця звитяга дозволить Павлу Ельянову додати до свого рейтингу 15,5 пунктів, перемістившись у поточному рейтинг-листі на 16-е місце у світі. І тепер на перше листопада рейтинг Павла сягне позначки 2757.

Третє місце з сімома очками посів азербайджанський гросмейстер Аркадій Найдич.

Ще одна наша учасниця гросмейстер Анна Ушеніна здобула 5,5 очок, і в компанії з чотирма колегами по шаховому званню розділила перший жіночий приз, залишивши позаду чемпіонку світу Хоу Іфань.

Інші двоє українських шахісти Олег Романишин та Інна Гапоненко набрали по 5 очок.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *