Фінал КУ з ушу-таолу в межах підготовки до Всесвітніх ігор з єдиноборств

wushu-taolo-ukrainian-cup-2013У Маріуполі відбувся фінал Кубку України з ушу-таолу (демонстраційні комплекси). У змаганнях взяли участь 256 спортсменів з 13-ти міст і 10-ти областей країни. За підсумками турніру перше загальнокомандне місце посіла збірна Запорізької області, другою стала Київська область, третьою – Донецька.

Результати могли б бути іншими, але кілька провідних спортсменів (скажімо, чемпіони світу Андрій Коваль з Броварів і Олексій Носач з Донецька) працювали на фіналі Кубку України в якості суддів. І відпрацювали, варто сказати, на відмінно – чи не вперше, відзначає сайт Української федерації ушу, не було подано жодної апеляції.

Допомогло арбітрам важливе у плані розвитку ушу в Україні нововведення: вперше випробували компютерну модель суддівства. Завдяки програмі, яку розробив одесит В’ячеслав Штейнберг, остаточна оцінка виносилася значно швидше, ніж зазвичай, а глядачі були в курсі усіх подій, адже оцінки миттєво з’являлися на моніторах.

«З точки зору суддівства ушу-таолу – досить субєктвиний вид. Ми ж намагаємося звести нанівець людський фактор, усе повинно бути чітко, справедливо, згідно з правилами, – розповідає президент Української федерації ушу Олег Чуканов. – Судді у нас діляться на групи А, В, С, кожна з яких має свою відповідальність: рефері групи А оцінює техніку виконання ударів, стрибків, стійок і так далі, групи В – загальну композицію, силу, дух, наповненість тощо, а суддя групи С – винятково складні технічні елементи, наприклад, стрибки з розворотом на 540 чи 720 градусів і з ударом».

Спортсмени на Кубку України мали нагоду виступити на справжньому еталонному помості для виступу ушуїстів, тільки другому подібному в Україні. Його Маріуполю надала бердянська ДЮСШ, яка виграла конкурс на звання найкращої дитячо-юнацької спортивної школи країни і в якості призу отримала від Фонду братів Кличків саме цей поміст. До слова, вартість стандартного професійного помосту для занять ушу – 30 тисяч доларів.

Серед переможців змагань в індивідуальному заліку необхідно виділити Романа Реву, який уже за тиждень захищатиме честь українського ушу на ІІ Всесвітніх іграх з єдиноборств (SportAccord World Combat Games) у Санкт-Петербурзі. Ліцензію для нашої команди здобув на чемпіонаті світу лідер збірної Андрій Коваль, однак його коронні дисципліни (південні стилі) на Іграх не представлені. Тож було вирішено, що в Пітері виступить Роман Рева, учорашній юніор, який уже встиг стати чемпіоном Європи серед дорослих і на сьогодні є найсильнішим в Україні у дисциплінах чаньцюань (довгий кулак), даошу (шабля) і гуньшу (палиця), в яких і позмагається за медалі Combat Games. Також у програмі ушу-сандьда (повноконтактні поєдинки) виступить наш Дмитро Баток.

{social}

{iarelatednews articleid=»1603″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *