Формула-1 на воді в Україні

altЗ 29 до 31 липня у Вишгороді Київської області пройде 4-й етап чемпіонату світу з перегонів на моторних човнах у класі Формула 1 (F1).
У змаганнях візьмуть участь команди з 8 країн світу: Італії, Сполучених Штатів Америки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Китаю, Португалії, Катару, Швеції та Росії.
Початок змагань о 10:00.
Місце проведення: Київська область, Вишгород, Київське водосховище, Аванпорт.
Довідкова інформація за телефоном: (067) 403-27-28
Проведенню Гран-прі України чемпіонату світу F1H2O надано підтримку Президента України. Про це йдеться у відповідному розпорядженні Глави держави Віктора Януковича № 240/2011-рп від 25 липня 2011 року.
Підтримка надається, як зазначено у тексті документу, з метою сприяння проведенню на належному рівні Гран-прі України чемпіонату світу з перегонів на моторних човнах у класі «Формула-1», підтримки позитивного іміджу України у світі, зміцнення міжнародних зв’язків у сфері туризму та спорту.
«Формула-1» на воді (F1H2O) – найпрестижніші сучасні перегони у водно-моторному спорті.
Історія проведення чемпіонатів світу бере початок у 1962 році, коли Д. Шульц та А. Молінарі побудували перші спортивні катамарани. Своє нинішнє офіційне найменування перегони отримали на пленумі Міжнародного союзу водно-моторного спорту (UIM) у 1981 році, коли в Монте-Карло вперше провели на воді аналог автомобільних перегонів «Формула-1».
Тоді ж було вирішено встановити два класи човнів: «OZ», без обмеження обсягу двигуна (як правило, об’єм двигунів таких човнів становить від 3600 до 4500 куб. см) і «ON», з об’ємом двигунів до 2000 куб. см. Цей клас човнів пізніше отримав власну назву «Formula Grand Prix» (Формула Гран-прі). З 1981 до 1989 змагання човнів «F-1» і «Гран-Прі» проводилися паралельно.
Треба відзначити, що до перегонів «Формули-1» допускаються пілоти найвищого класу, які мають суперліцензію UIM.
У перегонах Формули-1 на воді використовуються так звані тунельні катамарани, які здатні поєднувати високу швидкість і виняткову маневреність. У цілому вага човна – 390 кілограмів, у тому числі вага двигуна – 118 кілограмів. Довжина човна 6 метрів, ширина – 2 метри. Зменшити вагу човна допомагає широке використання вуглецевого волокна та кевлару. Дизайн корпусу човна у формі тунелю створює повітряну подушку під корпусом.
Таким чином, на швидкості тільки декілька квадратних сантиметрів дна човна торкаються води, що, відповідно зменшує тертя до мінімуму та допомагає досягти високих швидкостей.
Човни Ф1 обладнуються двигунами Mercury Marine V6, який спалює 120 літрів пального на годину, створюючи потужність 425 к.с. при 10500 об/хв. З цим двигуном човен може розвинути максимальну швидкість понад 240 км/год.
В останні чотири роки було чотири різні пілоти, які стали чемпіонами світу. Чинний чемпіон – фін Семі Селіо, який виступає за команду Mad Croc.

{social}

{iarelatednews articleid=»675″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *