Фрі-файт як система бою: правила й ідеологія

Фрі-файт – система ведення поєдинку, що дозволяє спортсмену використовувати зручну для нього тактику ведення бою. На сьогодні фрі-файт продовжує розвиватись і розширюється за рахунок нових прийомів, що допомагають досягти перемоги, не порушуючи офіційно затверджених правил.
2004р. — Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту затвердило правила проведення та суддівства змагань з фрі-файту.
У змаганнях можуть брати участь тільки спортсмени чоловічої статі, які досягли 10-річного віку і старші.
У фрі-файті дозволено вести роботу як в стійці, так і в партері. Удари завдаються руками, ногами, коліньми в корпус і голову суперника, а також у стрибку чи з розворотом. Дозволяється застосовувати кидки та задушливі прийоми.
Правилами фрі-файту заборонені дії, які несуть небезпеку для здоров’я спортсменів. Ось деякі з заборонених технічних дій: у стійці та партері заборонено наносити удари в пах, хребет, задню та верхню частини голови, удари п’ятою в голову і по ключиці, удари по суглобах, по передній і задній частинам ніг, удари головою, вершиною ліктя, відкритою рукавичкою та незахищеними частинами кулака; також заборонено будь-які дії на кадик, очі та геніталії суперника.
Фрі-файт, як система бою, може бути розглянутий як сукупність таких аспектів
1. Ідеологічний
2. Спортивний
3. Видовищний
4. Фізкультурно-виховний
5. Бойовий
Ідеологічний аспект. В основу системи бою фрі-файту від початку була закладена ідеологія школи «Пересвіт», ідеологія перетвореного світогляду — від слів ПЕРЕтворений СВІТогляд. В основі ідеології знаходиться боротьба з рабством власного «Я» і три людинотворчі Цінності, на яких базується розуміння Шляху Воїна школи «Пересвіт». Це Три Цінності для яких потрібно жити, і за які, якщо прийде час, з честю віддати своє життя.
Батьки — це наша історія, наше минуле, яке слід пам’ятати, тому що без минулого немає майбутнього. Вони дають нам фізичне життя. Проживаючи певний відрізок часу, Батьки передають нам свій досвід, на якому варто вчитися, щоб не робити помилок, який дає нам можливість самореалізуватися.
Наша Батьківщина, земля на якій ми живемо, в яку вплітаємося корінням, яка живить нас своєю енергією. Це ще і наші діти. Навіть за фізичними межами своєї Батьківщини можна бути вплетеним в її духовний егрегор, навіть там залишатися вірним рідній землі і відчувати себе частиною національної історії.
Учитель — це субстанція духу, яка вчить нас розуміти й цінувати все, що дарувала нам доля. На життєвому шляху кожна людина зустрічає того, хто дає йому цінні знання, відкриває перед ним найпростіші, але і найважливіші істини, які стають визначальними у виборі життєвих позицій.
Бойова система фрі-файту — це, перш за все, безкомпромісний поєдинок людини з рабством власного «Я», рабством, в якому перебуває кожен з нас. Ідея перетворення світогляду людини — це можливість змінити не тільки негативні нашарування, які виникають в результаті постійної тісної взаємодії з навколишнім середовищем, зокрема з суспільством, але й саму сутність людини.
Девіз школи відображає суть Шляху Воїна:
Душею до Бога підніматися
Крокуючи в запеклій боротьбі,
Життя трьом цінностям віддати,
А честь залишити лише собі.
Спортивний аспект. Початком зародження фрі-файту вважається 1995 рік, коли почав свою діяльність спортивний клуб «Пересвіт», і пізніше, в 1998 році, був офіційно зареєстрований.
Були створені правила проведення поєдинків, які при мінімальній кількості обмежень дадуть максимальну свободу дій, видовищність і дозволять спортсменам уникнути травм. Також творці правил поставили за мету забезпечити максимальну об’єктивність при оцінці змагань. Правилами враховано різну ступінь підготовки бійців: всі спортсмени поділені на дивізіони Аматор, Еліта і Мастерс. Створено чіткі умови переходу спортсменів між дивізіонами.
Тренування проходять під керівництвом досвідчених тренерів, штат яких складає вже більше 100 чоловік. На тренуваннях виробляється витривалість, нарощується сила, збільшується швидкість і відточується унікальна техніка. Унікальна тому, що техніка фрі-файту базується на 15 принципах, оволодівши якими, кожен може стати Майстром. Але просто це тільки на перший погляд.
Науково обгрунтовані методики тренувань дозволяють відвідувати заняття як дітям від шести років, так і чоловікам зрілого віку. У фрі-файті особлива увага приділяється здоров’ю людини, яка ним займається. Як казав один мудрець: «Здоров’я в житті це ще не все, але життя без здоров’я — це вже не життя». У фрі-файті існує маса різноманітних технік і комплексів для відновлення та забезпечення нормальної діяльності всіх процесів в організмі людини.
Ми з радістю можемо констатувати, що продукт української культури вперше вийшов за її межі: в 2006 році Португалія додала фрі-файт до офіційних видів спорту, на підході Голландія та Росія, у процесі переговори з Англією, Іспанією, Італією, Францією та низкою інших країн.
На 1 січня 2009 року Національна Всеукраїнська федерація фрі-файту налічує 14 осередків на території України. Працює близько 50-ти залів, щороку відкриваються нові, приймаючи та готуючи нових спортсменів. Протягом усього року проводяться різного роду змагання з фрі-файту як в Україні, так і за її межами.
На зорі розвитку Федерації змагання проводилися між бійцями різних стилів, за правилами фрі-файту, переможець часто визначався несистематично. Зараз у фрі-файті у бійців інших стилів (боксу, боротьби, карате та ін.) просто немає шансів: переможцем виявиться тільки боєць фрі-файту. Все це говорить не просто про наростаючу популярності спорту фрі-файт, а про вихід його на якісно новий рівень.
Видовищний аспект. Ще з часів стародавнього Риму люди потребували хліба і видовищ. Вдосталь хліба ми, на відміну від політиків, не обіцяємо, але даємо всім тим, хто того прагне, першокласне видовище. Для звичайних людей дійство на татамі схоже на мордобій. Але якщо придивитися уважніше, то в бою двох професіоналів можна побачити змагання Воїнів, що володіють приголомшливою технікою ведення поєдинку. Бійці виступають творцями свого двобою, використовуючи комбінації відомих їм прийомів, в їх арсеналі удари руками і ногами, колінами, кидки, больові і задушливі прийоми. Додатковий антураж боям надає яскрава шоу-програма, а також новітні технології при організації кожного шоу.
За час роботи об’єднання Пересвіт, під керівництвом його президента Андрія Петровича Старовойта, було проведено на території Європи понад 30 подібних шоу, в тому числі 6 найяскравіших турнірів циклу «Зірка Пересвіту». З кожним роком Федерація росте, бійці набираються досвіду, а шоу стають більш насиченими та видовищними.
Додайте до вищесказаного містику, що огортає бої на татамі, адже коріння подвигу одного з наших славних воїнів, Олександра Пересвіта, досягає епох сивої давнини, часів Куликівської битви і величних звершень наших предків.
Фізкультурно-виховний аспект. Фрі-файт — один з найважливіших елементів фізичного розвитку, підтримки і відновлення здоров’я людини, розвитку його фізичних можливостей і підвищення його духовності. Тренуваннями гармонійно розвиваються всі три субстанції — фізична, енергетична і духовна.
Виховання починається зі звичайної фізичної підготовки, що поступово переходить в освоєння основ бойового мистецтва. На одне з головних місць у вихованні за системою перетвореного світогляду поставлена відповідальність за свої дії перед Богом, перед суспільством і перед Школою, ідею якої людина приймає і, дотримуючись якої, живе.
Під час тренувань учні безперервно отримують знання як фізичного, так і виховного характеру, що грає невід’ємну роль при формуванні здорової, упевненої в собі людини, гідного сина своєї землі.
Одна зі сторін виховання — це відтворення національних традицій всередині колективу та дотримання існуючих традицій і свят. Щорічно відзначаються, збираючи в єдине товариське коло як сімейні, так і календарні свята — Новий рік, 8 Березня, 23 лютого, 6 грудня та релігійні — Різдво, Великдень й ін У дітей виникає відчуття єдності один з одним, зі Школою і взагалі з духовними традиціями і рідною землею.
Фрі-файту навчаються тільки чоловіки. Жінки займаються за спеціальною програмою тренувань, яка спрямована на розвиток притаманних жінці якостей: це вправи на розвиток сили і гнучкості, вправи тибетської йоги, тай-цзи-цюань та ін.
Бойовий аспект. Фрі-файт крім спортивної складової має прикладний аспект. Досягаючи певного рівня розвитку, учні школи отримують знання, які дозволяють нападати і захищатися в умовах «вулиці». Один з найвищих рівнів – це система роботи зі зброєю фрі-файту, яка відкривається тільки обраним, чия свідомість готова до того, щоб використовувати отримані знання на благо.
Складно розкривати глибше цей аспект, так як техніки та системи прикладного фрі-файту є своєрідним «ноу-хау».
Крім описаних аспектів, учні фрі-файту отримують знання з лікування і масажу, про правильне харчування, про стосунки чоловіка і жінки та ін.
Цикл Турнірів Честі з фрі-файту «Зірка Пересвіту» було започатковано у 2001 році, і щорічно він проводиться у Київському Палаці спорту. «Зірка Пересвіту» складається з п’яти турнірів, назви яких співвідносні з китайською системою першоелементів світу – Земля, Метал, Вода, Вітер, Вогонь.
Шостий заключний турнір об’єднує всі стихії і народжує «Зірку». Вона збирає найсильніших – переможців попередніх Турнірів Честі з фрі-файту, а також багаторазових переможців європейських турнірів.
Історія турніру. У 2001 році пройшов перший турнір циклу «Земля Пересвіту». Широкому колу глядачів було продемонстровано новий видовищний вид єдиноборств – фрі-файт, у якому спортсмени отримали більшу свободу у використанні можливих технічних прийомів ведення бою, ніж у будь-якому іншому виді єдиноборств.
У 2003 році під час «Металу Пересвіту» відбулась перша зустріч української збірної зі спортсменами Японії, США, Великобританії, Італії та Іспанії.
У 2004 році до країн-учасниць приєдналась Португалія. Кульмінацією «Води Пересвіту» став яскравий виступ на турнірі всесвітньо відомого бійця — на татамі вийшов Ігор Вовчанчин.
У 2005 році на турнірі з фрі-файту «Вітер Пересвіту» зустрілися бійці з України, Японії, Іспанії, Чехії, Великобританії, Латвії. Однак, спортсменам, які представляли інші бойові традиції, стало набагато важче змагатись з тими, хто протягом декількох років сумлінно оволодівав класикою фрі-файту.
У 2006 році відбулась яскрава зустріч України, Китаю, Франції, Росії, Латвії, Білорусі, Португалії, Польщі, Голландії на турнірі з фрі-файту «Вогонь Пересвіту».
2007 рік – «Зірка Пересвіту» – перше підведення підсумків та одночасно перехід на наступний рівень. Чемпіони і багаторазові переможці престижних турнірів Європи і попередніх Турнірів Честі з фрі-файту з України, Франції, Росії, Латвії, Білорусі, Португалії, Польщі, Голландії зійшлись у Київському Палаці спорту для боротьби за титул „Найсильнішого”.
free-fight-zbory-nastavnykivФрі-файт – система ведення поєдинку, що дозволяє спортсмену використовувати зручну для нього тактику ведення бою. На сьогодні фрі-файт продовжує розвиватись і розширюється за рахунок нових прийомів, що допомагають досягти перемоги, не порушуючи офіційно затверджених правил.
2004р. — Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту затвердило правила проведення та суддівства змагань з фрі-файту.
У змаганнях можуть брати участь тільки спортсмени чоловічої статі, які досягли 10-річного віку і старші.
У фрі-файті дозволено вести роботу як в стійці, так і в партері. Удари завдаються руками, ногами, коліньми в корпус і голову суперника, а також у стрибку чи з розворотом. Дозволяється застосовувати кидки та задушливі прийоми.
Правилами фрі-файту заборонені дії, які несуть небезпеку для здоров’я спортсменів. Ось деякі з заборонених технічних дій: у стійці та партері заборонено наносити удари в пах, хребет, задню та верхню частини голови, удари п’ятою в голову і по ключиці, удари по суглобах, по передній і задній частинам ніг, удари головою, вершиною ліктя, відкритою рукавичкою та незахищеними частинами кулака; також заборонено будь-які дії на кадик, очі та геніталії суперника.
Фрі-файт, як система бою, може бути розглянутий як сукупність таких аспектів
1. Ідеологічний
2. Спортивний
3. Видовищний
4. Фізкультурно-виховний
5. Бойовий
Ідеологічний аспект. В основу системи бою фрі-файту від початку була закладена ідеологія школи «Пересвіт», ідеологія перетвореного світогляду — від слів ПЕРЕтворений СВІТогляд. В основі ідеології знаходиться боротьба з рабством власного «Я» і три людинотворчі Цінності, на яких базується розуміння Шляху Воїна школи «Пересвіт». Це Три Цінності для яких потрібно жити, і за які, якщо прийде час, з честю віддати своє життя.
Батьки — це наша історія, наше минуле, яке слід пам’ятати, тому що без минулого немає майбутнього. Вони дають нам фізичне життя. Проживаючи певний відрізок часу, Батьки передають нам свій досвід, на якому варто вчитися, щоб не робити помилок, який дає нам можливість самореалізуватися.
Наша Батьківщина, земля на якій ми живемо, в яку вплітаємося корінням, яка живить нас своєю енергією. Це ще і наші діти. Навіть за фізичними межами своєї Батьківщини можна бути вплетеним в її духовний егрегор, навіть там залишатися вірним рідній землі і відчувати себе частиною національної історії.
Учитель — це субстанція духу, яка вчить нас розуміти й цінувати все, що дарувала нам доля. На життєвому шляху кожна людина зустрічає того, хто дає йому цінні знання, відкриває перед ним найпростіші, але і найважливіші істини, які стають визначальними у виборі життєвих позицій.
Бойова система фрі-файту — це, перш за все, безкомпромісний поєдинок людини з рабством власного «Я», рабством, в якому перебуває кожен з нас. Ідея перетворення світогляду людини — це можливість змінити не тільки негативні нашарування, які виникають в результаті постійної тісної взаємодії з навколишнім середовищем, зокрема з суспільством, але й саму сутність людини.
Девіз школи відображає суть Шляху Воїна:
Душею до Бога підніматися
Крокуючи в запеклій боротьбі,
Життя трьом цінностям віддати,
А честь залишити лише собі.
Спортивний аспект. Початком зародження фрі-файту вважається 1995 рік, коли почав свою діяльність спортивний клуб «Пересвіт», і пізніше, в 1998 році, був офіційно зареєстрований.
Були створені правила проведення поєдинків, які при мінімальній кількості обмежень дадуть максимальну свободу дій, видовищність і дозволять спортсменам уникнути травм. Також творці правил поставили за мету забезпечити максимальну об’єктивність при оцінці змагань. Правилами враховано різну ступінь підготовки бійців: всі спортсмени поділені на дивізіони Аматор, Еліта і Мастерс. Створено чіткі умови переходу спортсменів між дивізіонами.
Тренування проходять під керівництвом досвідчених тренерів, штат яких складає вже більше 100 чоловік. На тренуваннях виробляється витривалість, нарощується сила, збільшується швидкість і відточується унікальна техніка. Унікальна тому, що техніка фрі-файту базується на 15 принципах, оволодівши якими, кожен може стати Майстром. Але просто це тільки на перший погляд.
Науково обгрунтовані методики тренувань дозволяють відвідувати заняття як дітям від шести років, так і чоловікам зрілого віку. У фрі-файті особлива увага приділяється здоров’ю людини, яка ним займається. Як казав один мудрець: «Здоров’я в житті це ще не все, але життя без здоров’я — це вже не життя». У фрі-файті існує маса різноманітних технік і комплексів для відновлення та забезпечення нормальної діяльності всіх процесів в організмі людини.
Ми з радістю можемо констатувати, що продукт української культури вперше вийшов за її межі: в 2006 році Португалія додала фрі-файт до офіційних видів спорту, на підході Голландія та Росія, у процесі переговори з Англією, Іспанією, Італією, Францією та низкою інших країн.
На 1 січня 2009 року Національна Всеукраїнська федерація фрі-файту налічує 14 осередків на території України. Працює близько 50-ти залів, щороку відкриваються нові, приймаючи та готуючи нових спортсменів. Протягом усього року проводяться різного роду змагання з фрі-файту як в Україні, так і за її межами.
На зорі розвитку Федерації змагання проводилися між бійцями різних стилів, за правилами фрі-файту, переможець часто визначався несистематично. Зараз у фрі-файті у бійців інших стилів (боксу, боротьби, карате та ін.) просто немає шансів: переможцем виявиться тільки боєць фрі-файту. Все це говорить не просто про наростаючу популярності спорту фрі-файт, а про вихід його на якісно новий рівень.
Видовищний аспект. Ще з часів стародавнього Риму люди потребували хліба і видовищ. Вдосталь хліба ми, на відміну від політиків, не обіцяємо, але даємо всім тим, хто того прагне, першокласне видовище. Для звичайних людей дійство на татамі схоже на мордобій. Але якщо придивитися уважніше, то в бою двох професіоналів можна побачити змагання Воїнів, що володіють приголомшливою технікою ведення поєдинку. Бійці виступають творцями свого двобою, використовуючи комбінації відомих їм прийомів, в їх арсеналі удари руками і ногами, колінами, кидки, больові і задушливі прийоми. Додатковий антураж боям надає яскрава шоу-програма, а також новітні технології при організації кожного шоу.
За час роботи об’єднання Пересвіт, під керівництвом його президента Андрія Петровича Старовойта, було проведено на території Європи понад 30 подібних шоу, в тому числі 6 найяскравіших турнірів циклу «Зірка Пересвіту». З кожним роком Федерація росте, бійці набираються досвіду, а шоу стають більш насиченими та видовищними.
Додайте до вищесказаного містику, що огортає бої на татамі, адже коріння подвигу одного з наших славних воїнів, Олександра Пересвіта, досягає епох сивої давнини, часів Куликівської битви і величних звершень наших предків.
Фізкультурно-виховний аспект. Фрі-файт — один з найважливіших елементів фізичного розвитку, підтримки і відновлення здоров’я людини, розвитку його фізичних можливостей і підвищення його духовності. Тренуваннями гармонійно розвиваються всі три субстанції — фізична, енергетична і духовна.
Виховання починається зі звичайної фізичної підготовки, що поступово переходить в освоєння основ бойового мистецтва. На одне з головних місць у вихованні за системою перетвореного світогляду поставлена відповідальність за свої дії перед Богом, перед суспільством і перед Школою, ідею якої людина приймає і, дотримуючись якої, живе.
Під час тренувань учні безперервно отримують знання як фізичного, так і виховного характеру, що грає невід’ємну роль при формуванні здорової, упевненої в собі людини, гідного сина своєї землі.
Одна зі сторін виховання — це відтворення національних традицій всередині колективу та дотримання існуючих традицій і свят. Щорічно відзначаються, збираючи в єдине товариське коло як сімейні, так і календарні свята — Новий рік, 8 Березня, 23 лютого, 6 грудня та релігійні — Різдво, Великдень й ін У дітей виникає відчуття єдності один з одним, зі Школою і взагалі з духовними традиціями і рідною землею.
Фрі-файту навчаються тільки чоловіки. Жінки займаються за спеціальною програмою тренувань, яка спрямована на розвиток притаманних жінці якостей: це вправи на розвиток сили і гнучкості, вправи тибетської йоги, тай-цзи-цюань та ін.
Бойовий аспект. Фрі-файт крім спортивної складової має прикладний аспект. Досягаючи певного рівня розвитку, учні школи отримують знання, які дозволяють нападати і захищатися в умовах «вулиці». Один з найвищих рівнів – це система роботи зі зброєю фрі-файту, яка відкривається тільки обраним, чия свідомість готова до того, щоб використовувати отримані знання на благо.
Складно розкривати глибше цей аспект, так як техніки та системи прикладного фрі-файту є своєрідним «ноу-хау».
Крім описаних аспектів, учні фрі-файту отримують знання з лікування і масажу, про правильне харчування, про стосунки чоловіка і жінки та ін.
Цикл Турнірів Честі з фрі-файту «Зірка Пересвіту» було започатковано у 2001 році, і щорічно він проводиться у Київському Палаці спорту. «Зірка Пересвіту» складається з п’яти турнірів, назви яких співвідносні з китайською системою першоелементів світу – Земля, Метал, Вода, Вітер, Вогонь.
Шостий заключний турнір об’єднує всі стихії і народжує «Зірку». Вона збирає найсильніших – переможців попередніх Турнірів Честі з фрі-файту, а також багаторазових переможців європейських турнірів.
Історія турніру. У 2001 році пройшов перший турнір циклу «Земля Пересвіту». Широкому колу глядачів було продемонстровано новий видовищний вид єдиноборств – фрі-файт, у якому спортсмени отримали більшу свободу у використанні можливих технічних прийомів ведення бою, ніж у будь-якому іншому виді єдиноборств.
У 2003 році під час «Металу Пересвіту» відбулась перша зустріч української збірної зі спортсменами Японії, США, Великобританії, Італії та Іспанії.
У 2004 році до країн-учасниць приєдналась Португалія. Кульмінацією «Води Пересвіту» став яскравий виступ на турнірі всесвітньо відомого бійця — на татамі вийшов Ігор Вовчанчин.
У 2005 році на турнірі з фрі-файту «Вітер Пересвіту» зустрілися бійці з України, Японії, Іспанії, Чехії, Великобританії, Латвії. Однак, спортсменам, які представляли інші бойові традиції, стало набагато важче змагатись з тими, хто протягом декількох років сумлінно оволодівав класикою фрі-файту.
У 2006 році відбулась яскрава зустріч України, Китаю, Франції, Росії, Латвії, Білорусі, Португалії, Польщі, Голландії на турнірі з фрі-файту «Вогонь Пересвіту».
2007 рік – «Зірка Пересвіту» – перше підведення підсумків та одночасно перехід на наступний рівень. Чемпіони і багаторазові переможці престижних турнірів Європи і попередніх Турнірів Честі з фрі-файту з України, Франції, Росії, Латвії, Білорусі, Португалії, Польщі, Голландії зійшлись у Київському Палаці спорту для боротьби за титул „Найсильнішого”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *