Фрі-файт: розіграні перші пояси чемпіонів дивізіону «Еліта»

free-fight-ukraine-elita-beltsЯк не дивно це прозвучить, але висота вершини, на яку піднімаються спортсмени, для молодих федерацій визначається не стільки рівнем підготовки власне спортсменів, скільки позицією керівництва тієї чи іншої федерації.

В 1994-ому році у майбутнього керівництва майбутньої ж Федерації фрі-файту з’явилася мрія про окремий вид спорту, що увібрав би у себе ефективність і ефектність всіх існуючих видів єдиноборств, але на противагу «боям без правил» мав би цивілізоване обличчя. І в 2001-му цей вид спорту був презентований.

Але лише через 4 роки, у 2005-му, був проведений перший чемпіонат України, за результатами якого були присвоєні звання Майстер спорту України з фрі-файту.

І лише зараз, у 2012-му, після 11 років розвитку фрі-файту і через 28 років від появи самої ідеї, керівництво Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств визнало, що настав час для здійснення ще однієї мрії – розіграшу Поясів Чемпіона.

В чемпіонаті дивізіону «Еліта» з фрі-файту сезону 2011-12  взяло участь 108 спортсменів з 15 регіонів України в 7 залікових вагових категоріях. До дивізіону «Еліта» допускаються правилами фрі-файту тільки дорослі.

Змагання проводилися у форматі регулярного чемпіонату за коловою системою і складалися з 6 рейтингових турів, котрі були проведені упродовж 2011 року. Перші номери сформованого таким чином всеукраїнського рейтингу здобули право виступати в плей-офф, який складався з трьох етапів. І вже переможці плей-офф зійшлися у власне Чемпіонських титульних поєдинках під час Гранд-фіналу. Із 16 спортсменів, які взяли участь у Гранд-фіналі, троє мають звання Майстра спорту міжнародного класу, одинадцятеро – Майстра спорту України з фрі-файту!

Про рівень і запеклість боротьби свідчить хоча б «територіальний» склад володарів поясів Чемпіонів – 4 пояси здобули представники 4-х різних областей України, які представляють і Захід, і Центр, і Схід, і Південний Схід.

Першими володарями перших поясів Чемпіонів дивізіону «Еліта» стали:

1. 63 кг – Однорог Євген (Київська обл., тренер – Росохатий Михайло);

2. 74 кг – Чабаненко Євген (Дніпропетровська обл., тренер – ЗТУ Мумінов А.К.);

3. 79 кг – Піхуник Тарас (Чортків, Тернопольська обл., тренери – Никифорець Г.Д., Чоботарь В.Г.);

4. 69 кг – Афанасієвський Сергій (Миколаївська обл., тренер – Конвишер І.Б.); тимчасовий титул (з підтвердженням упродовж 2012 року).

Віце-чемпіони України дивізіону «Еліта»:

1. 63 кг – Бичков Євген (Миколаївська обл., тренер – Конвишер І.Б.);

2. 69 кг – Бранчук Віталій (Дніпротперовська обл., тренер – Кучеренко С.С.);

3. 74 кг – Долішній Олександр (Тернопільська обл., тренер – Чоботарь В.Г.);

4. 79 кг – Загубинога Іван (Полтавська обл., тренер – ЗТУ Шемаров В.М.)

Та найголовнішим досягненням керівництво Федерації вважає те, що після оголошення переможця в фінальних поєдинках жоден з Чемпіонів не пішов до поясу для нагородження, а кинувся в обійми свого тренера, поспішаючи розділити з ним радість заслуженої перемоги. А це – вірна ознака того, що ідеологічна, виховна частина фрі-файту працює.

{social}

{iarelatednews articleid=»1039,1034,906″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *