ФШУ та благодійний фонд «Дитячі шахи» спільно провели круглий стіл-семінар

CIS-Seminar-24_12_2012-DSC_015124 грудня 2012 року у Києві відбувся перший всеукраїнський круглий стіл-семінар «Шахи у школі: теорія, впровадження, досвід». Організаторами семінару виступили Федерація шахів України та Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячі шахи».

На семінар приїхали понад 60 провідних спеціалістів майже з усіх областей України. Серед них – відомі шахові тренери, досвідчені викладачі шахів, методисти, керівники шахових шкіл та гуртків, автори найкращих програм, підручників та посібників з навчання шахам. Захід розпочався з вітального слова президента Федерації шахів України Віктора Капустіна. Він розповів про плани та перспективи впровадження програми «Шахи у школі» на національному рівні, а також висловив сподівання, що цей семінар започатковує нову гарну традицію регулярних зустрічей шахових професіоналів з метою обміну досвідом, обговорення та пошуку рішень найактуальніших питань.

На семінарі виступили з доповідями та презентаціями представники Головного управління освіти та науки виконавчого органу Київської міської ради, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, керівники діючих шахових клубів, директори шкіл, де вже успішно впроваджено систему «Шахи в школі».

Засновник та голова правління всеукраїнського благодійного фонду «Дитячі шахи» Олена Бойцун у своїй доповіді проаналізувала найкращий міжнародний досвід реалізації програм «Шахи у школі» та розповіла про найближчі ініціативи фонду та заплановані програми з популяризації дитячих шахів в Україні.

За круглим столом учасники обмінялися досвідом, обговорили найактуальніші проблеми шахів в Україні, поставили запитання. Серед найбільш гострих проблем виділили: недостатню кількість шахового інвентарю в школах, застарілу інфраструктуру, відсутність єдиної програми з навчання шахам, брак професійних тренерів та відсутність формалізованої системи їх підготовки тощо. На думку Інни Романової, доцента кафедри соціальної педагогіки Харківського національного педагогічного інституту, на сьогодні в державі є реальний попит на професійних тренерів з шахів, а отже є і необхідність на ввести окрему спеціальність у педагогічних вузах – «Викладач чи тренер з шахів».

Всі учасники висловили побажання щодо майбутньої співпраці та подальших заходів. Матеріали семінару будуть опубліковані на веб-сайті ФШУ.

{social}

{iarelatednews articleid=»1348,1337,1275″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *