Ганна Ушеніна — чемпіонка світу з шахів

ushenina

Українська шахістка Ганна Ушеніна блискуче перемогла у матчі за світову шахову корону представницю Болгарії, екс-чемпіонку світу Антуанету Стефанову у фіналі Чемпіонату світу з шахів серед жінок 2012 року, що проходив у м. Ханти-Мансійськ. Після чотирьох основних партій, протягом 27-30 листопада, рахунок зрівнявся – 2:2, тож ім’я переможниці було визначено 1 грудня на тай-брейку фінальних змагань.

Першу партію тай-брейку Ушеніна за жеребкуванням грала чорними, вдало захищала позицію та звела партію внічию. Другу партію білими українська шахістка вела впевнено та надійно, реалізувала отримані переваги позиції та отримала впевнену перемогу у вирішальній партії, здобувши світову шахову корону. Партії гралися з контролем часу по 25 хвилин кожній учасниці з додаванням 10 секунд за кожний зроблений хід,

Президент Федерації шахів України Віктор Капустін привітав Ганну Ушеніну з історичною перемогою: «Цей яскравий успіх став можливим завдяки багаторічній кропіткій щоденній праці Ганни та її сильним особистим якостям — витримці, твердій волі та впевненості. Ганна Ушеніна є взірцем наполегливості та цілеспрямованості, професійності та шахової майстерності й таланту, гордістю України!» Досі жодній українській шахістці не доводилося навіть боротися у фіналі за світову шахову першість. В.Капустін висловив впевненість, що ця видатна подія в історії національних шахів стане початком нового витку розвитку шахів в Україні.

За матеріалами Федерації шахів України.

{social}

{iarelatednews articleid=»1335,1275,1267″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *