Ганна Ушеніна втратила звання чемпіонки світу

chess-Ganna-Ushenina-Hou-IfanУкраїнка Ганна Ушеніна не зуміла захистити звання чемпіонки світу з шахів, зазнавши розгромної поразки у титульному матчі проти китаянки Хоу Іфань.

Матч цей мав складатися із 10-ти партій, але китаянка набрала необхідні для перемоги п’ять з половиною очок вже після семи турів. Добрий початок – половина діла. І краще почати вдалося Хоу Іфань, яка виграла вже першу партію чорними фігурами. Можливо, ця поразка вибила Ганну Ушеніну з психологічної колії, можливо, позначилися сторонні фактори, але скласти суперниці гідну конкуренцію українка не зуміла (хоча історично у протистоянні цих шахісток спостерігався паритет).

За оцінками фахівців, у жодній з наступних партій Ушеніна не створила для Іфань справжньої загрози. При тому, що китаянка і сама не показала якоїсь надзвичайної гри чи новаторських ідей, їй вдалося виграти ще три поєдинки та ще тричі зіграти внічию. Тож підсумковий рахунок матчу за титул – 5,5 на 1,5.

Призовий фонд чемпіонського протистояння складав 200 тисяч євро, з яких згідно регламенту, 120 отримає китайська гросмейстерка, 80 – українська.

Таким чином Хоу Іфань повернула звання чемпіонки світу з шахів, яким володіла у 2010-2012-му роках. На даний момент їй лише 19 років, тож нова «шахова королева» ще має можливості для розвитку і може надовго обійняти жіночий шаховий трон.

{social}

{iarelatednews articleid=»1352″}

  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *