Гері Хант виграв серію Red Bull Cliff Diving

altЗавершився передостанній етап світової серії стрибків у воду зі скель Red Bull Cliff Diving 2011. Переможцем учетверте поспіль став Гарі Хант. Ця перемога зробила 27-річного британця недосяжним для конкурентів – він захистив здобутий торік титул, знову ставши чемпіоном.
Українці Слава Поліщук й Олександр Куценко показали 8-й і 13-й результат відповідно і готуються до домашнього етапу, який закриє серію 2011-го року. Змагання пройдуть в Ялті 4-го вересня.
Бостонські ж змагання, окрім оформлення титулу Хантом, цікаві тим, що вперше за трирічну історію першості етап пройшов на східному узбережжі США.
23,000 глядачів зібралися у Бостоні біля Інституту сучасного мистецтва, щоб стати свідками захоплюючої розв’язки у боротьбі за титул чемпіона світової серії. Перед шостим етапом ситуація в таблиці була на користь Гарі Ханта. Нехитрі математичні підрахунки дозволяли точно визначити, якого результату буде достатньо, щоб «Блискучий Британець» удруге поспіль став чемпіоном світу. Проте Гарі Хант зробив усе, щоб уболівальникам не довелося діставати калькулятори. Чергової перемоги виявилося більш ніж достатньо, щоб достроково завоювати титул найкращого кліфф-дайвера.
«Я дуже задоволений тим, як сьогодні стрибав. Це моя четверта поспіль перемога, і я відчуваю, що перебуваю у своїй найкращій формі, – зазначив новоспечений дворазовий чемпіон. – Тепер я можу зі спокійною душею їхати в Ялту, де раніше ніколи не був, і отримати задоволення від змагань».
Ще одним героєм етапу в Бостоні став місцевий кліфф-дайвер Кент де Монд. Американець не тільки вперше в сезоні піднявся на подіум, але й серйозно змусив понервувати росіянина Артема Сільченка, якому Кент у боротьбі за друге місце програв лише 2,15 бала.
Також вперше цього року у фінальний раунд пробилися одразу два новачки. Проте американцеві Стівену Лобу і мексиканцю Хорхе Ферзулі не вдалося нав’язати боротьбу найсильнішим хайдайверам світової серії і вони задовольнялися 5-м і 6-м місцями відповідно.
Організатори серії підтвердили, що шістка найкращих кліфф-дайверів цього чемпіонату автоматично буде внесена до списку учасників першості 2012 року. Після бостонського етапу два атлети – Сіріль Умеджкан (Франція) і Алан Коль (Люксембург) – ділять між собою п’яту позицію (в обох по 45 очок), а травмований чемпіон Орландо Дюке зберігає за собою сьому сходинку загального заліку. Проте вже в Ялті його може обійти Кент де Монд, який програє колумбійцю лише 5 очок.
Наш Слава Поліщук, чемпіон світу 1996-го року, іде четвертим у загальному заліку.
Фінал Red Bull Cliff Diving 2011 відбудеться за два тижні в Ялті. І попри те, що ім’я чемпіона вже відоме, найкращим хайдайверам світу, стрибаючи в Чорне море з платформи «Ластівчиного Гнізда», ще належить визначити шістку найкращих. Звісно, українські уболівальники з особливим інтересом будуть стежити за виступом тріо українських хайдайверів, адже до Слави Поліщука та Саші Куценка приєднається Геннадій Куценко – брат-близнюк Олександра.