Гран-Прі ФІДЕ серед жінок: долю першого місця вирішено

altКитайська шахістка Чжао Сюе практично гарантувала собі перемогу у третьому етапі Гран-Прі ФІДЕ серед жінок у російському Нальчику. Після восьми турів в активі колишньої чемпіонки світу серед молоді 7 з половиною очок – сім перемог і лише одна нічия. У сьомому турі під натиском Сюе зуміла встояти Катерина Ковалевська. Але 26-річна китаянка вже у наступному раунді повернулася на переможний шлях – здолала рейтинг-фаворита турніру росіянку Надію Косинцеву. 
За три тури до завершення найближча переслідувачка відстає на 3 повноцінні бали. Наша Катерина Лагно набрала 4 очка і розмістилася у досить-таки масовій групі учасниць, які ділять місця з 3-го до 9-го.
Українка поки має у своєму активі тільки одну перемогу. У сьомому турі Катерина чорними фігурами переграла екс-чемпіонку світу з Болгарії Антоанету Стефанову. Шанси розпочати переможну серію були у восьмому турі. Та всупереч очікуванням поєдинок екс-чемпіонок Європи – Лагно і Тетяни Косинцевої – не став найбільш захоплюючим цього дня. Він протікав у досить спокійному ключі і став першим нічийним в турі. Був розіграний варіант 4.е3 захисту Німцовича, після чого білі отримали кращу позицію в міттельшпілі за рахунок переваги двох слонів. Але після розміну ферзів стало ясно, що Тетяна зможе утримати позицію без особливих проблем.
«Об’єктивно, у мене були шанси на перемогу, – сказала український гросмейстер, – але я втратила кілька цікавих можливостей, а суперниця захищалася чіпко…».
Після дня відпочинку у Нальчику Катерина Лагно зіграє проти китаянки Цзюй Вэньцзюнь, яка наразі посідає друге місце. Хоч на перемогу у турнірі надії уже немає, для українки важливо посісти якомога вище місце і здобути більше очок у загальний залік Гран-Прі. Переможниця отримає право зіграти матч за звання чемпіонки світу. Кожна учасниця серії візьме участь у чотирьох турнірах із шести.
{social}
{iarelatednews articleid=»864,859,852″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *