Харківський «Авантаж» – чемпіон України з баскетболу 3 на 3

streetball-avantazh-championТрадиційне для вихідних столичне затишшя цієї суботи та неділі не торкнулося парку імені О.С. Пушкіна: тут відбувалися запеклі поєдинки фінальної частини чемпіонату України з баскетболу 3х3.

14 найкращих команд за підсумками шести відбіркових турів в усіх регіонах України зібралися, аби визначити чемпіона. Після жеребкування групового етапу фахівці називали сильнішою групу А. І, як виявилося, не помилися: усі 4 майбутні півфіналісти грали саме тут.

Найбільш безкомпромісним було протистояння чемпіона України-2011 дніпропетровської «ДУЕП-Касетоби» та володаря Кубку минулого року харківського «Авантажу». На груповій стадії сильнішими були харківяни – 17:15. Шанс реваншуватися «касетобівці» отримали у «фіналі фіналу» (щоправда, путівка до вирішального матчу ледь не вислизнула з рук – у півфіналі лише на останніх секундах було подолано відчайдушний опір севастопольського «Мусону», 19:18).

Фінальна серія до двох перемог розтягнулася на усі три матчі – так буває, коли зустрічаються дві приблизно рівні за класом команди, кожна з яких будь-що прагне виграти. Після перемоги у першій зустрічі з рахунком 15:14 «Авантаж» мав нагоду взяти титул чемпіона у другій, але кілька невлучних кидків на останній хвилині – і «Касетоба» вирвала перемогу (17:16). Третій матч серії, що логічно, вийшов найбільш нервовим. Поруч із блискучими проходами було місце невимушеним помилкам і неточним поспішним кидкам. Трохи спокійніше, як не дивно, зіграли менш досвідчені «авантажівці», котрі і святкували підсумкову перемогу – 16:13. «ДУЕП-Касетоба» задовольнилася срібними нагородами та титулом найціннішого гравця фіналу Артему Чемякіну, «Королю щита» у парку Пушкіна.

Третє місце посів севастопольський «Мусон», який у серії за бронзу переміг харківський «Політехнік» (18:17, 21:11).

Артем Чемякін, гравець БК «ДУЕП-Касетоба» (Дніпропетровськ): «Перш за все, хочу подякувати уболівальникам та організаторам за чудовий турнір. Вітаю «Авантаж» з перемогою. Щодо ігор, то було дуже важко, як, в принципі, і завжди у стрітболі. Тут матчі проходять дуже інтенсивно, майже без пауз – забили, і тут же треба захищатися. Іноді аж у голові паморочиться, хочеться присісти, відпочити, та треба битися, зчепивши зуби. Цей спорт – для насправді сильних і вольових хлопців».

Тимур Арабаджи, гравець БК «Авантаж» (Харків), капітан збірної України: «Звісно, ми задоволені перемогою, яка далася ой як непросто. Щоб стати чемпіонами, ми за два дні зіграли 11 матчів – дуже напружений графік! Причому, кожна окрема гра добряче виснажує, а часу на відпочинок майже немає. Баскетбол 3 на 3 – це постійний рух, ривки на короткі відстані, контактна силова боротьба під щитом. Цей спорт по-справжньому загартовує. Думаю, ми показуємо гарний приклад дітям і молоді – не палити, не пити, а займатися спортом і бути здоровим».

Тепер «Авантаж» готується до участі у «World Tours», турнірі для чемпіонів своїх країн, що проходить під гаслом «З вулиці до Олімпійських ігор». Він складатиметься з п’яти відбіркових регіональних змагань та фіналу. Харківяни поборються за право поїхати на фінал до Маямі у Стамбулі (Туреччина) 1-2-го вересня.

Збірна України 27-го липня стартує на престижному міжнародному турнірі «Moscow Open». За словами головного тренера збірної Валерія Воробйова, це буде відмінною репетицією і перевіркою сил перед чемпіонатом світу з баскетболу 3х3, що пройде 23-26-го серпня в Афінах (Греція). Крім того, московські змагання приваблюють своїм солідним призовим фондом. Приміром, переможець отримає 20 тисяч доларів, срібний призер – 10 тисяч. Ну, а вболівальники, які не зможуть підтримати наших баскетболістів закордоном, матимуть ще можливість насолодитися грою найкращих – 18-го серпня у Києві визначать володарів Кубку України серед чоловічих та серед жіночих команд.

{social}

{iarelatednews articleid=»1201,1180,1157,1142,1133″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *